Šest jógových pozic, které pomohou proti stresu a úzkosti

Zprávy posledních dní ohledně počtu nakažených v mnohých z nás vyvolávají pocity úzkosti a nejistoty, co bude dál. Odborníci přinášejí řadu návodů, jak nepodlehnout stresu, a většina z nich zahrnuje pohyb nebo meditaci. Jóga přináší spojení obojího. Přinášíme základní pozice neboli asány, které mohou pomoci s uvolněním i úplným jógovým začátečníkům.

Stres je v našem životě všudypřítomný. Naším cílem by ho tedy nemělo být eliminovat, ale naučit se s ním nakládat. Jednou z možností je pravidelné cvičení jógy. Jóga zahrnuje hluboké dýchání se zaměřením na držení těla a uklidnění mysli. Cílem není překonat se, vydržet, soutěžit. Cílem je zklidnění, relax a příjemné chvíle sami se sebou. Některé pozice přinášejí i benefity v podobně uvolnění a zklidnění. Jak takové krátké cvičení může vypadat?

Jak začít

Ujistěte se, že máte pohodlnou podložku a oblečení, které neškrtí nebo se neshrnuje. Najděte si dostatek místa a poproste zbytek rodiny, aby vás alespoň půl hodiny nerušil. Cvičit můžete v tichu nebo při klidné hudbě, můžete použít éterický olej. Připraveni? Jdeme na to.