Reese Witherspoon: Pravá blondýnka s věčným úsměvem na rtech

Malá, křehká, usměvavá blondýnka. Kdo by neznal budoucí právničku oděnou od hlavy až k patě v růžové nebo cudnou dívku, jejíž počestnost se stala objektem sázky. Slavná americká herečka v těchto dnech slaví narozeniny. Když se ohlédne za svou kariérou, může říct, že jde z role do role.

Americká herečka a filmová producentka, která má na svém kontě přes třicet filmů. A to, že je kvalitní herečkou ocenila i filmová kritika v roce 2006, kdy Reese dostala Oscara za hlavní roli ve filmu Walk the Line.

V současnosti září po boku Nicol Kidman v minisérii Sedmilhářky, kdy v pozadí zločinu stojí rivalita a tajemství obklopující trojici matek.

Reklamou to začalo

V sedmi letech se díky rodinnému příteli dostala do reklamy na jedno nashvillské květinářství a svou filmovou kariéru začíná jako dětská modelka v televizních reklamách. V roce 1991 se poprvé objevila ve filmovém dramatu V měsíčním svitu "Man in the Moon". Teprve 14letá Reese na sebe upoutala pozornost kritiky za vytvoření postavy Dani Trantové, která prožívá první zkušenosti s láskou. Jeden rok navštěvovala anglickou literaturu na Stanfordově univerzitě, ale protože v sobě měla herecké ambice, odešla a začala se více věnovat herecké kariéře.

Z jednoho filmu do druhého

V 90. letech se její filmová kariéra pomalu rozjíždí a v roce 1999 přichází obrovský úspěch v teenagerovské tragikomedie Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" po boku dalších mladých hvězd Sarah Michelle Gellar, Ryana Phillippa, Selmy Blair a Joshuy Jacksona. Ve filmu se zakoukala do Ryana Phillippa, za kterého se vdala na jaře 1999.

Reese Witherspoon s Ryanem Phillippem

Role Pravé blondýnky na sebe nenechá dlouho čekat a Reese zná celý svět. Malá, drobná, růžová, ale ambiciozní dívka s dobrým srdcem. Její herecký talent se dočkal ocenění v roce 2006, kdy získala Oscara za hlavní roli. To, že není jen křehkou dívkou, dokázala ve filmu Divočina z roku 2014, která jí vynesla řadu nominací.

Hlavní žena Avonu a charity

Od roku 2007 je celosvětovou velvyslankyní kosmetické značky Avon. Plní i funkci čestné předsedkyně charitativní nadace Avon Foundation, jež se zaměřuje na boj proti rakovině prsu a domácímu násilí a poskytování pomoci během krize. Také se aktivně podílí na hnutí Zachraňte děti (Save the Children) a je členkou rady Fondu na obranu dětí. Sama má tři děti. Dceru Ave a syna Deacona má se svým bývalým manželem Ryanem Phillippem. Syna Tennesseeho má se svým současným manželem Jimem Tothem.

Reese Witherspoon je velvyslankyní kosmetické značky Avon

Podívejte se na další oscarové herečky.