Chcete se vyspat? Nechte mobil mimo ložnici

Chcete se vyspat? Nechte mobil mimo ložnici Zdroj: Shutterstock

Nemůžete spát? Možná za to může facebook

Problém usnout má občas každý. Stačí pár hodin před spaním s mobilem v ruce a ráno zázraky nečekejte. Přitom stačí dodržovat jen pár pravidel a můžete se budit svěží a dobře naladěná. 

Pokračování 2 / 8

Usínejte jako v letadle

Jak spát lépe?
Jak spát lépe? | Zdroj: Pexels.com

Pokračování 3 / 8

Stres nechte ve vaně

Večer nic neřešte a nehádejte se. S hlavou plnou starostí a rozbouřených emocí neusnete. Udělejte si na sebe chvilku a zbavte se stresu třeba ve vaně. Teplá koupel uvolní napětí ve svalech a vyčistí hlavu. Užívat si můžete i vůně. Dobrou volbou je relaxační olej s výtažkem levandule, meduňky či bergamotu.

Stresu z pracovního dne se snadno zbavíte ve vaně
Stresu z pracovního dne se snadno zbavíte ve vaně | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 4 / 8

Unavte se

Pohyb není dobrý jen na hubnutí. Dokáže zbavit tělo nahromaděného stresu a pomáhá s usínáním. Podle odborníků je lepší cvičit ráno. Krátká rozcvička nebo jen protažení bude pozitivně působit na vaše tělo a zajistí, abyste se cítili svěží a plni energie na celý zbytek dne. Večer si raději dopřejte jen lehčí procházku. Energický pohyb vás spíše nabudí k akci. Naštěstí o sexu tohle neplatí.

Jak spát lépe?
Jak spát lépe? | Zdroj: Pexels.com

Pokračování 5 / 8

Tma, chlad a čerstvý vzduch

Nepodceňujte místo, kde spíte. Zařiďte si klidnou, pohodlnou ložnici s dobrým větráním a zatemněním. V místnosti, kde spíte, by mělo být chladněji. Pokud v ložnici málo větráte, hromadí se v ní oxid uhličitý, který běžně vydechujeme. Právě ten může za bolest hlavy či nekvalitní spánek. Řešením mohou být čističky vzduchu s ionizátorem. Investujte do kvalitní matrace a pohodlného polštáře. Nejlepší volbou jsou pevnější zdravotní matrace, které se přizpůsobí tvaru těla a podpoří každou jeho část zvlášť.

Jak spát lépe?
Jak spát lépe? | Zdroj: Pexels.com

Pokračování 6 / 8

Sklenička před spaním?

Jedna sklenka vína jako večerní rituál rozhodně neuškodí. Ale pokud zvládnete s kamarádkou dvě láhve vína a navrch ještě krabičku cigaret, počítejte s tím, že vás ráno bude hodně bolet hlava. A co víc, dost možná se ani nevyspíte, neboť vaše tělo bude mít práci s odbouráním etanolu, čímž se naruší i váš spánek.

Jak spát lépe?
Jak spát lépe? | Zdroj: Pexels.com

Pokračování 7 / 8

Jezte a pijte s rozumem

Pitný režim si hlídejte přes den. Litr vody nebo čaje před spaním vás nespasí. Spíš strávíte noc pochodováním na trase ložnice – toaleta. Možná vám zrcadlo i těsné džíny tvrdí, že byste potřebovala shodit pár kilo, nicméně hladem se zbytečně netýrejte. Kručením žaludku spánek nepřivoláte. Místo převalování v posteli nebo nočního plundrování lednice si raději dopřejte lehkou večeři cca dvě hodiny před ulehnutím. Jste-li náchylná k pálení žáhy, vyhněte se kořeněnému a tučnému jídlu.

Jak spát lépe?
Jak spát lépe? | Zdroj: Pexels.com

Pokračování 8 / 8

Další zajímavé tipy pro lepší spánek najdete ve videu:

Video placeholde

Víte, že kolem spánku panuje řada mýtů? Seznamte se s těmi nejčastějšími: