Nemůžete spát? Možná za to může facebook

25. května 2017 • 06:00
 • Nemůžete spát? Možná za to může facebook

  Problém usnout má občas každý. Stačí pár hodin před spaním s mobilem v ruce a ráno zázraky nečekejte. Přitom stačí dodržovat jen pár pravidel a můžete se budit svěží a dobře naladěná. 

 • Usínejte jako v letadle

  Počítač, práce ani televize do ložnice nepatří. S usínáním vám nepomohou ani noční toulky internetem, sledování bývalých na facebooku, kontrolování mobilu a psaní románů. Pokud lákání neodoláte, zapněte si na mobilu funkci nočního režimu a do počítače nainstalujte aplikaci f.lux, která vás ochrání před modrým světlem. Hodinu před spaním raději mobil odložte úplně a na noc si zapněte letový režim. 

  Chcete se vyspat? Nechte mobil mimo ložnici Chcete se vyspat? Nechte mobil mimo ložnici Autor: Pexels.com
 • Stres nechte ve vaně

  Večer nic neřešte a nehádejte se. S hlavou plnou starostí a rozbouřených emocí neusnete. Udělejte si na sebe chvilku a zbavte se stresu třeba ve vaně. Teplá koupel uvolní napětí ve svalech a vyčistí hlavu. Užívat si můžete i vůně. Dobrou volbou je relaxační olej s výtažkem levandule, meduňky či bergamotu.

  Stresu z pracovního dne se snadno zbavíte ve vaně Stresu z pracovního dne se snadno zbavíte ve vaně Autor: Shutterstock

 • Unavte se

  Pohyb není dobrý jen na hubnutí. Dokáže zbavit tělo nahromaděného stresu a pomáhá s usínáním. Podle odborníků je lepší cvičit ráno. Krátká rozcvička nebo jen protažení bude pozitivně působit na vaše tělo a zajistí, abyste se cítili svěží a plni energie na celý zbytek dne. Večer si raději dopřejte jen lehčí procházku. Energický pohyb vás spíše nabudí k akci. Naštěstí o sexu tohle neplatí.

  Běhejte raději ráno, večer stačí procházka Běhejte raději ráno, večer stačí procházka Autor: Pexels.com

 • Tma, chlad a čerstvý vzduch

  Nepodceňujte místo, kde spíte. Zařiďte si klidnou, pohodlnou ložnici s dobrým větráním a zatemněním. V místnosti, kde spíte, by mělo být chladněji. Pokud v ložnici málo větráte, hromadí se v ní oxid uhličitý, který běžně vydechujeme. Právě ten může za bolest hlavy či nekvalitní spánek. Řešením mohou být čističky vzduchu s ionizátorem. Investujte do kvalitní matrace a pohodlného polštáře. Nejlepší volbou jsou pevnější zdravotní matrace, které se přizpůsobí tvaru těla a podpoří každou jeho část zvlášť.

  Tmavá a větraná místnost vám zlepší spánek Tmavá a větraná místnost vám zlepší spánek Autor: Pexels.com

 • Sklenička před spaním?

  Jedna sklenka vína jako večerní rituál rozhodně neuškodí. Ale pokud zvládnete s kamarádkou dvě láhve vína a navrch ještě krabičku cigaret, počítejte s tím, že vás ráno bude hodně bolet hlava. A co víc, dost možná se ani nevyspíte, neboť vaše tělo bude mít práci s odbouráním etanolu, čímž se naruší i váš spánek.

  Jedna sklenička nevadí Jedna sklenička nevadí Autor: Pexels.com
   
 • Jezte a pijte s rozumem

  Pitný režim si hlídejte přes den. Litr vody nebo čaje před spaním vás nespasí. Spíš strávíte noc pochodováním na trase ložnice – toaleta. Možná vám zrcadlo i těsné džíny tvrdí, že byste potřebovala shodit pár kilo, nicméně hladem se zbytečně netýrejte. Kručením žaludku spánek nepřivoláte. Místo převalování v posteli nebo nočního plundrování lednice si raději dopřejte lehkou večeři cca dvě hodiny před ulehnutím. Jste-li náchylná k pálení žáhy, vyhněte se kořeněnému a tučnému jídlu.

  Před spánkem jezte lehce, ale dostatečně Před spánkem jezte lehce, ale dostatečně Autor: Pexels.com

 • Další zajímavé tipy pro lepší spánek najdete ve videu:
  Podívejte se na deset tipů, jak se lépe vyspat VIDEO Markéta Tošnarová / iStock.com

  Víte, že kolem spánku panuje řada mýtů? Seznamte se s těmi nejčastějšími:
  6 mýtů o spánku VIDEO Info.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy