Nejlepší vánoční cukroví: Klasické i takové, se kterým ostatním vyrazíte dech!

23. listopadu 2018 • 10:00
Linecké cukroví je klasikou, která na našem stole nemůže chybět • Foto: istock

Vánoční cukroví by nemělo chybět na žádném svátečním stole. Ať už se držíte tradičních druhů nebo rádi zkoušíte něco nového, zkuste letos myslet na pečení s předstihem. Oslaďte si nejoblíbenější české svátky a upečte si výtečné cukroví podle těch nejlepších receptů z časopisu F.O.O.D.!

Klasické linecké cukroví patří k povinné vánoční výbavě. Proto by se mohlo zdát, že nosíme dříví do lesa, každá hospodyňka má určitě svůj recept. Někdy je ale problém se strukturou těsta. Pokud proto nejste se svým receptem spokojeni, podle tohoto receptu dovedete linecké k dokonalosti!

Linecké cukroví je klasikou, která na našem stole nemůže chybět Linecké cukroví je klasikou, která na našem stole nemůže chybět Autor: istock
 

Ořechové kytičky také patří k cukroví, jehož recept vytahujeme z rodinné vánoční krabice. Doporučujeme použít špaldovou mouku, se kterou cukroví rychleji křehne, a proto nepotřebuje dlouho odležet.

Ořechové kytičky ze špaldové mouky rychle křehnou, proto nepotřebují dlouho odležet Ořechové kytičky ze špaldové mouky rychle křehnou, proto nepotřebují dlouho odležet Autor: časopis F.O.O.D.

 

Vinné cukroví se v našich domácnostech tolik nepeče, přitom patří k nejrychlejším a nejjednodušším cukrovím! Všechny suroviny máte doma, nic se neslepuje a ani se nemusí nechat odležet. Vyzkoušejte ho podle našeho receptu!

 

Vinné cukroví patří k nejrychlejšímu a nejjednoduššímu cukroví Vinné cukroví patří k nejrychlejšímu a nejjednoduššímu cukroví Autor: časopis F.O.O.D.

 

Recept na ořechy také patří k základnímu sortimentu našeho vánočního cukroví a málokdy chybí na našem vánočním stole. Zkuste je zkrášlit čokoládou a kokosem, budou vypadat, jako by na ně napadl čerstvě napadaný sníh!

Zkuste ořechy zkrášlit čokoládou a ozdobit nastrouhaným kokosem Zkuste ořechy zkrášlit čokoládou a ozdobit nastrouhaným kokosem Autor: časopis F.O.O.D.


Sněhové dezerty jsou křehké a jemné, jakoby spadly z nebe. Tato Pavlova s višněmi a čerstvě nasekanými pistáciemi navíc na vašem stole udělá hrozně moc parády! Při pečení si dejte pozor a nenakukujte do trouby, ať vám tato sněhová pusa pěkně vyběhne. Není to sice typické cukroví, ale můžete jí zpestřit Vánoce.

Pavlova s višněmi a pistáciemi je krásný dezert, který se doslova rozplývá na jazyku Pavlova s višněmi a pistáciemi je krásný dezert, který se doslova rozplývá na jazyku Autor: istock

Autor: Tereza Langmajerová
Klíčová slova:  vánocecukroví
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy