Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
5
Fotogalerie

Navrhuji věci tak, aby nás přežily, říká designérka Alex Monhart

Spolu se svým manželem má nejen syna, ale také úspěšnou módní značku Alexmonhart. Navrhuje peněženky, ledvinky, batohy a brýle. Všechno v duchu hesla, aby věci zákazníka přežily, předávaly se dál a dědily.

„Snažím se tvořit kvalitní, nadčasové produkty, které budou trendy u všech věkových kategorií po mnoho let. Náš zákazník nekupuje jen ledvinku nebo batoh, ale stává se součástí světa Alexmonhart,“ říká mladá designérka, která talent nemá ani tak od boha, jako spíš díky genům. Alexina babička je malířka, táta architekt, maminka studovala Rudolfinskou akademii. „Odmalička mě brali s sebou na výstavy a do muzeí. Zároveň jsme si v neděli pouštěli artové filmy na ČT2 a nakupovali filmové klasiky na DVD. Když jsem se hlásila na filmovou vědu, tak se divili, že nechci být právník nebo doktor,“ směje se charismatická žena, kterou v minulosti zařadil časopis Forbes do třicítky talentů lidí do třiceti let, na kontě má i mezinárodní ocenění.

Inspirací jsou zákazníci

A jak taková práce designérky vypadá? Rozhodně pestře, navrhování zabírá jen minimum času, v obchodě se totiž Alexandra věnuje objednávkám, zákazníkům, kontroluje výrobu, objednává materiál… „Ještěže jsme na to dva a práci si můžeme rozdělit. Manžel má na starost finance a marketing,“ říká spolumajitelka značky Alexmonhart, která se čas od času potřebuje zavřít před světem, aby měla klid a čas na vymýšlení nových věcí. Inspirací jí jsou přání zákazníků. Zajímá ji, co potřebují, co by jim ulehčilo život. Po úspěchu s batohy přišly na scénu brýle. Ty Alex zbožňuje a má jich doma desítky. „Je to ale dané tím, že je i testuji a naschvál ničím, abych vyzkoušela, co vydrží,“ zdůrazňuje. Brýle ji baví i proto, že okamžitě podtrhnou nebo změní totožnost nositele.

Už od května se ale objeví v butiku Alexmonhart v Kozí ulici a v e-shopu limitovaná edice pouzder, která byla navrhována pro uživatele bezdýmného zařízení IQOS. „Pro tohle zařízení na nahřívaný tabák jsme vyrobili kožená pouzdra v barvě černé a hnědé. Povrch pouzdra zdobí kapsa s magnetickou klopou, kam se dá zařízení i s nabíječkou také vložit. V rámci pouzdra bylo vytvořeno důmyslné vnitřní řazení s úchyty, kam lze umístit i mobilní telefon, karty nebo doklady a další věci,“ popisuje designérka, která chtěla, aby produkt zapadl podobou mezi její ostatní výrobky a dal se s nimi jednoduše kombinovat. Věří, že to její zákazníci a uživatelé tohoto bezdýmného zařízení ocení. A jak vnímá Češky, jsme na tom, co se módního vkusu týče, dobře? „Obecně mám pocit, že se Češi bojí vyjadřovat oblečením názor. Móda umí být přitom hravá a vzrušující!“ odpovídá Alexandra Steklík Monhart. 

O značce Alexmonhart

Pod značkou Alexmonhart jsou podepsáni manželé Alexandra Steklík Monhart a Daniel Steklík. Alex vystudovala filmovou vědu a francouzskou filologii a Daniel marketingovou komunikaci a mediální studia. Že ani jeden z nich nepochází z módní branže, považuje Alex za jejich největší výhodu. Jejich hlavním cílem je navrhovat takové produkty, které zákazníka přežijí a budou se předávat dál a dědit.