Jaro v kuchyni: 6 pokrmů, které vám zvednou náladu

Otevřete okna – přichází jaro. Zkombinujte skladovatelnou zeleninu z loňského roku s jeho prvními zelenými posly. Pochutnáte si za pár korun!

Salát s cuketou a avokádem

4 porce, příprava: 25 minut

Suroviny: 4 hrsti směsi jarních salátů (rukola, špenát, mladé listy řepy, mladá mrkvová nať…), 2 malé cukety, 1 velké zelené jablko, 1 lžíce citronové šťávy, 1 avokádo, 2 vejce, hrst výhonků, pražené pistácie na posypání

Na vinagrette: 1 lžíce dijonské hořčice, 2 lžíce červeného vinného octu, 70 ml avokádového oleje, uzená sůl Maldon, hrubě mletý pepř

Saláty podle potřeby natrhejte na menší kousky. Cukety omyjte a škrabkou na brambory nebo na sýry je podélně nakrájejte na dlouhé tenké plátky. Jablko zbavte jádřinců a nakrájejte na tenoučké měsíčky. Promíchejte s citronovou šťávou.

Avokádo rozřízněte, vyjměte pecku a rozčtvrťte. Opatrně vyjměte ze slupky a nařízněte na tenké plátky.

Vejce uvařte na hniličku – vejce o pokojové teplotě vložte do vroucí vody a vařte 7 minut. Hořčici metličkou prošlehejte s octem a olejem.

Salátové listy promíchejte s vinaigrettem a rozprostřete na talíř. Na něj položte plátky jablka, posypte výhonky a doprostřed dejte avokádo. Na něj ozdobně položte oloupané a rozpůlené vajíčko. Podsypte pistáciemi a podávejte.