Video placeholde

Jak si nastavit hlavu, abyste se konečně začali pravidelně hýbat?

Chcete změnit životní styl, ale ne a ne se dokopat k pravidelnému cvičení? „Lidé si často navymýšlí různé scénáře a už předem vědí, co jim nepůjde a co nebude fungovat,“ říká úspěšný závodník a trenér kulturistiky Vjačeslav Vinogradov. V dalším dílu podcastu Restart časopisu Dieta poradí, jak přerušit začarovaný kruh a konečně se začít hýbat.

Toužíte být fit, mít sexy vypracovaný hrudník nebo zadek, ale prostě se nedokážete motivovat k pravidelnému tréninku? Začínáte pořád znovu a znovu a výsledky tak jsou v nedohlednu? Bude to možná znít jako klišé, ale všechno je to v hlavě! Trenér fitness závodníků a kulturistů Vjačeslav Vinogradov v novém dílu podcastu Restart vysvětluje, čím jsou tyto záseky způsobeny. „Máme tendence opakovat si v hlavě negativní možné scénáře a ještě si je dobarvovat. Tím stoupá adrenalin a užíváme si to,“ říká a dodává, že na stejném principu však v sobě můžeme vyburcovat i to pozitivní.

Dalším velkým činitelem je strach. „I nejlépe připravený závodník může po spatření soupeřů znejistit, že neuspěje, že není dost dobrý. Udělejte ze strachu své druhé já, vymyslete mu jméno a bojujte proti němu,“ radí úspěšný trenér, který se sám stal mistrem Evropy a dvakrát i mistrem světa. Řekněte strachu, že to zvládnete, postavte se mu. Čím častěji vystoupíte ze svojí komfortní zóny, tím snáz ji rozšíříte a posílíte sami sebe. 

Celý rozhovor s Vjačeslavem Vinogradovem si můžete poslechnout na Spotify:

CODEX_SPOTIFY_PODCAST

Červencové číslo časopisu Dieta si můžete koupit v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Veronika Kašáková na obálce časopisu Dieta 07/22.
Veronika Kašáková na obálce časopisu Dieta 07/22. | Zdroj: Lucie Robinson