...

... Zdroj: iStock.com

Ideální čas na změnu: Když hřešit, tak stylově!

Moderní životní styl s sebou přináší spoustu úskalí. Stále vás někdo hodnotí, ať už za to, jaký máte make-up, jak máte sladěné lodičky s kabelkou či jak se vyjadřujete.

Občas se zdá, že lidé se soustředí spíše na vaše zápory než na kladné stránky. Máme potřebu se všem zalíbit a se všemi vycházet. To však není ta správná životní cesta. Nejdůležitější přece je, abychom byly spokojené samy se sebou. Dostatečné sebevědomí je recept na to, aby nás okolí začalo přijímat takové, jaké opravdu jsme, a to bez nutnosti jakýchkoli přetvářek.

Že přes Vánoce přiberete nějaké to kilo a bojíte se, co na to ostatní řeknou? Pokud se neživíte jako topmodelka, může vám to být úplně jedno. Pokud se však nebojíte změn, můžete pro letošek zkusit recepty, které vašemu zdraví neuškodí tolik jako třeba kynutá vánočka. Vyměňte bílou mouku za celozrnnou, bílý cukr za med, stévii nebo cukr třtinový a zkuste vynechat zlozvyk přejídání. Uvidíte, že se po Vánocích budete cítit o moc lépe. Navíc jsou tyto recepty teď velmi moderní, takže je najdete už téměř ve všech kuchařkách.

Dalším zlozvykem, se kterým spousta z nás bojuje, je kouření. Vánoce a s nimi spojený konec roku jsou ideálním obdobím pro změnu. Pokud se však necítíte na to, abyste přestaly kouřit úplně, můžete vyzkoušet některou z alternativ. Na českém trhu je od začátku prosince k dostání nová generace zařízení IQOS, která tabák nepálí, ale jen nahřívá tak, aby se z něj uvolnil nikotin. Na chuť si zvyknete po několika prvních použitích a klasická cigareta se vám začne protivit. Na co si ovšem zvyknete velmi rychle a rády, je absence nepříjemného zápachu, a to jak z vašeho oblečení, tak i z vás samotných. Je to zároveň velmi vhodný dárek, pokud vy sama nekouříte, ale chtěla byste pomoci přejít na lepší alternativu někomu ve svém okolí.