Do Islandu se zamilujete. Nevěříte?

Fotografku a blogerku Terezu Menclovou sleduje na Instagramu bezmála 37 tisíc lidí. Značná část jich je ze zahraničí, což je na české poměry poněkud netradiční. Ti mezinárodní jsou prý povídavější, ti čeští zase píšou soukromější zprávy. Sběratelka starých fotoaparátů a obdivovatelka velkých cestovatelů se s námi podělila o své zážitky nejen z Islandu, do něhož se zamilovala.

Cestovat hodně a často

– to je pravděpodobně sen většiny z nás. Nakolik si však své sny skutečně plníme? Vždyť cestování stojí čas a peníze, dvě základní hodnoty, které hýbou dnešním světem a jichž má každý nedostatek. „Nechápu, kde na to bereš“ je jedna z nejčastějších otázek, jež pravidelně slýchávám. Cestování však není jen o několika hvězdičkových hotelích s bazénem, drahých restauracích a zběsilých nákupech. Poznávat nová místa a země lze totiž relativně snadno i s poměrně nízkými náklady. Jde jen o to umět takzvaně vystoupit ze své komfortní zóny.

Vždycky mě lákaly velké dálky, objevování nových destinací a seznamování se s různými kulturami. I proto jsem se v určité chvíli rozhodla na nějakou dobu odjet a žít v cizině. Mým domovem se stal na více než rok Madrid, kde jsem se ve své vášni pro cestování jen utvrdila a po lehce nešťastném návratu zpět do Prahy začala velmi aktivně cestovat. Díky tomu jsem od října 2015 navštívila už více než dvanáct zemí, mezi nimi například Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Velkou Británii, Holandsko nebo právě Island.