Diana Kobzanová: Každý chlap je rád, když se jeho žena o sebe stará!

29. července 2019 • 06:00
Diana Kobzanová
Diana Kobzanová • Foto: Ivy E. Morwen

Štíhlou postavu má prý v genech, její štíhlé nohy jí všichni závidí a dva porody na jejím těle nejsou znát. Jak to má známá modelka a maminka dvou malých holčiček se zdravým jídlem, proč si ze všech sportů vybrala zrovna běh a jak udržuje domácí pohodu? 

O hubnutí, postavě a sportu

Hubnutí po dětech neřešila. Tři měsíce po porodu mladší dcery s námi fotila módu a těhotenství na ní dávno nebylo znát. Připomínala ho snad jen drobná jizva po císařském řezu. „Naštěstí mám štíhlou postavu v genech. Samozřejmě i já mám občas výkyvy plus nebo minus dvě kila, ale to není nic dramatického,“ říká Diana. A když se svého partnera zeptá, zda není náhodou tlustá, vždy se zasměje a odpoví, že vypadá stejně, tak proč se ho vůbec ptá. „I když tahle debata je vlastně vždycky špatně. Pokud vám totiž chlap řekne, že nejste tlustá, tak si žena myslí, že je to špatně, protože ona to přece vidí jinak. A když řekne, že jste, tak se žena urazí, protože lepší by byla milosrdná lež,“ směje se. 

„Myslím, že každý chlap je rád, když se jeho žena o sebe stará. Muži totiž obecně chtějí mít vedle sebe ženu, která se jim líbí,“ uzavírá tuhle debatu. A jak se tedy modelka o sebe stará? „Myslím, že zlom u mě přišel někdy po prvním porodu, což bylo asi v 32 letech. Do té doby jsem nemusela nic. Štíhlou postavu mám v genech, jak jsem již říkala. Tehdy jsem začala řešit, že si nedám obden sušenku v deset večer a hodně jsem omezila ve své stravě cukr. Do té doby jsem na něm byla doslova závislá. Takže jsem sušenky nahradila avokádem. Ale dokonce i ta jsem schopná sníst tři za den. Doslova na nich ujíždím,“ vypráví se smíchem. 

Na lekci jógy byste ji asi hledali dlouho. „Já běhám. V Česku venku, v Kanadě doma ve sklepě na páse. Moje teplotní hranice je totiž 12 stupňů, vše, co je pod, mi nedělá dobře. Bolí mě dutiny a běh si vůbec neužívám. Naopak horko je sice taky nepříjemné, ale mám pocit, že se v něm člověk daleko víc potí, tělo dostává víc zabrat a musí makat, takže mi přijde, že jsem pro sebe udělala víc. Běhám vždy večer, vybíhám po osmé hodině, když uložím děti, a běžím zhruba do Žlutých lázní a zpět, což je asi 5 km. Zkoušela jsem to i ráno. Ale je to boj. Většinou mě už po půl kilometru začnou bolet kolena a kyčle a já mám pocit, že na trati zkolabuju. Obvykle to pak zlomím. Ale ráno mi to prostě nejde. Běhat jsem totiž začala na Floridě asi před 10 lety a tehdy to bylo večer, takže to mám asi v hlavě naprogramované. Navíc, když běhám večer, tak mám pak ještě spoustu energie a můžu doma třeba něco uklidit nebo udělat,“ říká Diana.

Diana Kobzanová Diana Kobzanová Autor: Ivy E. Morwen

Prozradila mi také, že běhá s muzikou, ale tu má pouze v jednom uchu. Když běhá v Česku, tak chce mít přehled, co se děje kolem ní, zda nejede auto apod., když doma v Kanadě, tak má na pásu dva monitory, na kterých vidí spát holčičky ve svých pokojíčcích, ale je ráda, když slyší, zda se něco nenadálého třeba neděje v jejím domě. „Vím, možná jsem trošku úchylná, ale mám to prostě tak,“ směje se. A taky nejde běhat dřív, než má uklizenou kuchyň. A přes to nejede vlak. Zkrátka nemá ráda nepořádek.

A proč si Diana vlastně jako způsob pohybu vybrala běh? A jak vypadají její rána? Odpovědi a další zajímavé články o zdravém životním stylu najdete v srpnovém vydání časopisu Dieta!

Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte, zítra už ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.
... ... Autor: red

Autor: Petra Lamschová
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy