Datle místo cukru: Konečně můžete mlsat bez výčitek!

10. března 2018 • 06:00
• Foto: istock.com

Dejte sbohem bílému cukru a nahraďte ho datlovým sirupem nebo datlovou pastou. Na rozdíl od klasického cukru totiž tyto produkty nezatěžují lidský organismus. Tato skvělá přírodní sladidla navíc dodají tělu rychlou energii a zároveň mají vysoký obsah vlákniny, vitamínů a minerálů. 

Proč by datlový sirup a pasta neměly chybět ve vaší kuchyni? Datlový sirup Bombus, který obsahuje pouze 100 % datlí, má výraznou chuť a svou konzistencí a barvou připomíná med. Obsahuje velké množství vlákniny, minerálů a vitamínů a má nízký glykemický index, díky kterému po konzumaci sirupu a výrobků z něj připravených nedostanete brzy hlad. 

Datlový sirup se perfektně hodní při výrobě raw sladkostí, jako přísada do pečení, poleva na palačinky nebo lívance či do ovesných kaší. A podobné vlastnosti jako sirup má také datlová pasta, která slouží coby skvělé přírodní sladidlo bez přidaného cukru a konzervačních látek. Díky své lahodné sladké chuti a pojivé schopnosti se výtečně hodí k přípravě nepečených raw dezertů, dortů, sušenek, koláčků, korpusů, sladkostí či do bábovky, perníku nebo štrúdlu. 

A co stojí za vynikajícími vlastnostmi obou produktů? Jsou to datle, z nichž jsou vyrobeny a které jsou bohaté na draslík, vitamíny skupiny B, kyselinu pantothenovou. Všechny tyto prvky podporují naši dobrou duševní i fyzickou kondici. 

Recept na datlové placičky s raw pastou

Suroviny: 1 hrnek (asi 250 ml) datlové pasty, 1 lžička skořice, 1/2 hrnku madlí, 1/2 hrnku vlašských ořechů a 100 g hořké čokolády (pro vegany  raw čokoláda). 

Postup

1. Veškeré suroviny rozmixujeme. Můžeme nechat i kousky, sušenky jsou pak konzistentně zajímavější. Podle potřeby lze přidávat pastu nebo ořechy. 

2. Ze vzniklého těsta tvoříme placičky a sušíme je 8-10 hodin, případně je možné je nechat ztuhnout v ledničce. 

3. Nakonec rozpustíme čokoládu a placičky polevou ozdobíme. 

Článek vyšel v lednovém čísle magazínu Moje psychologie!

Autor: redakce Moje psychologie
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy