Chystáte oslavu? Připravte kreativní verzi šneků z listového těsta!

Narozeninová oslava může být velkorysá i velkolepá, a přesto vás nemusí položit na lopatky. Je libo kreativní verzi oblíbených šneků z listového těsta?

Šneci z listového těsta se slaninou a paprikou

20 šneků

Příprava: 6 červených paprik, 2 pláty listového těsta, 200 g lučiny, 200 g slaniny, 60 g nastrouhaného parmazánu, 1 vejce na potření, sůl a pepř

Postup:

1. Troubu rozpalte na 220 °C. Papriky rozložte na plech a pečte asi 30 minut, dokud slupka nezčerná. Poté je na 5 minut dejte do plastového sáčku, nechte zapařit, oloupejte a zbavte semeníků.

2. Pláty listového těsta potřete vrstvou lučiny, na jednom delším okraji ponechte asi 2 cm prázdný pruh. Na lučinu rozprostřete plátky slaniny, přidejte oloupané papriky a nasypte parmazán. Těsto zarolujte směrem k volnému okraji, ten pak na rolky zlehka přitiskněte.

3. Aby měli šneci hezký tvar, zabalte roládu do potravinové fólie a dejte před krájením na hodinu ztuhnout do mrazáku.

4. Poté roládu nakrájejte na plátky silné asi 1,5 cm a naskládejte je na plech vyložený pečicím papírem. Potřete je rozšlehaným vejcem a pečte dozlatova v troubě rozpálené na 200 °C.

Šneci z listového těsta se špenátem a goudou

20 šneků

Suroviny: 1 cibule, 3 stroužky česneku, 2 lžíce oleje, 400 g mraženého listového špenátu, 2 pláty listového těsta, 200 g pomazánkového másla, 200 g goudy, 1 vejce na potření, sůl a pepř

Postup:

1. Cibuli nakrájejte nadrobno a česnek nasekejte. V kastrole rozehřejte olej a orestujte na něm cibuli do zesklovatění, asi 4 minuty. Přidejte česnek a ještě minutu restujte. Nyní dejte do hrnce rozmrzlý a vymačkaný špenát a pár minut poduste. Osolte a opepřete a nechte zchladnout.

2. Pláty listového těsta potřete vrstvou pomazánkového másla a na něj rozprostřete špenát. Na jednom delším okraji ponechte asi 2 cm pruh prázdný. Posypte nastrouhanou goudou a parmazánem. Těsto zarolujte na delší straně směrem k volnému okraji a ten pak k rolce zlehka přitiskněte.

3. Aby měli šneci hezký tvar, zabalte roládu do potravinové folie a dejte před krájením na hodinu ztuhnout do mrazáku.

4. Poté roládu nakrájejte na plátky silné asi 1,5 cm a naskládejte je na plech vyložený pečicím papírem. Potřete je rozšlehaným vejcem a pečte dozlatova v troubě rozpálené na teplotu 200 °C.

Další narozeninové (i jiné) recepty najdete v novém červnovém čísle magazínu F.O.O.D.

Nestíháte jít do trafiky? Kupte si aktuální vydání nebo e-magazín jednoduše na www.ikiosek.cz