5 tipů, kam vyrazit v květnu za zábavou, kulturou a jídlem

Krásné počasí volá k tomu někam vyrazit. Ideálně za krásnou hudbou, dobrým jídlem a sportem. Jaro je plné kulturních akcí, které stojí za to. My určitě nepropásneme tyto. A co vy?

Festival Mezi ploty

Kdy: 26. 5.–27. 5. 2018

Kde: Pódia parku Psychiatrické nemocnice Bohnice

Co se bude dít? Jedna z největších a nejpopulárnějších českých kulturních akcí – festival Mezi ploty – se letos uskuteční již po dvacáté šesté. Vystoupí hvězdy jako Vojtěch Dyk s B-Side bandem, Tomáš Klus, No Name, Xindl X, Horkýže Slíže, PSH, Mňága a Žďorp, N.O.H.A., Prago Union, Mydy Rabycad, Sto zvířat, Slza, Lenka Dusilová, Vosto5, Buchty a loutky, Studio Ypsilon, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších. Hudební a divadelní program doprovodí spousta tvůrčích dílen a soutěží, bezpočet workshopů, kurz hypnózy, a dokonce chůze po žhavém uhlí. A to vše za tak příznivou cenu, že by stěží zajistila vstup na koncert jediného populárního umělce.

Ředitel projektu Mezi ploty Robert Kozler jejich poselství s nadsázkou shrnuje slovy: „Naše společnost je dnes tak schizofrenní, že se snad může sjednotit jedině v parku psychiatrické nemocnice, na festivalu Mezi ploty. Proto do Bohnic zveme všechny, kteří pořád vyznávají normální lidské hodnoty, jako jsou tolerance, přátelství a zájem o druhé lidi.“