.

. Zdroj: shutterstock.com

Nejlepší filmy se silvestrovskou atmosférou: Nalaďte se na oslavy už dnes!

Silvestr je za dveřmi a vy pořád nemáte tu správnou náladu? Můžete si ji navodit třeba pomocí skvělých filmů. Vybrali jsme pro vás pět nejlepších, kde silvestr hraje prim. Teď už záleží jen na vašem vkusu i náladě, zda sáhnete po romantice, komedii, nebo tarantinovském sarkasmu.

Záměna

Eddie Murphy a komedie Záměna. Film o klasickém tématu výměny dvou lidí z odlišných prostředí se odehrává v období Vánoc a konce roku. Pokud si stále nevíte rady s podobou silvestrovské oslavy, můžete ve filmu najít malou inspiraci. Party s kostýmy a živou gorilou ve vagónech jedoucího vlaku se jen tak nevidí.

Sunset Boulevard

Milujete černobílou klasiku? Filmy žánru Film-noir sice nejsou pro každého, ale zcela jistě v nich nalezne krásu. Známá je scéna, kdy stárnoucí hvězda němého filmu Norma Desmondová pozve na svou silvestrovskou oslavu vytouženého muže, bohatého scenáristu Joea Gillise, s cílem svést ho. Třemi Oscary oceněný film je lehce satirickou sondou.

Krotitelé duchů II

Druhý díl kultovního snímku o čtveřici parapsychologů, tedy odborníků zabývajících se nadpřirozenými jevy, se odehrává během konce roku. Film samozřejmě končí happy endem, takže až se na vaší silvestrovské oslavě objeví něco paranormálního, „who you gonna call?“

Když Harry potkal Sally

Ačkoli Harry ve filmu potká Sally několikrát, právě na oslavě konce roku se do sebe oba dva zamilují. Tento snímek, ve kterém zazářila například Meg Ryanová, se objevil v řadě žebříčků Amerického filmového institutu. Mimo jiné byl ohodnocen jako 23. nejvtipnější film historie a 6. nejlepší romantická komedie.

Čtyři pokoje

Povídkový film Čtyři pokoje je zajímavý především svou formou, jak by ne, vždyť se na něm podílel Quentin Tarantino. Všechny čtyři příběhy spojuje postava hotelového sluhy Teda, který se stane svědkem místy až absurdně bizarních událostí. První den v práci se pro něj tak promění v neuvěřitelnou zkušenost. Sarkastický film, v jehož hlavní roli se představil Tim Roth.