5 nejlepších filmů, kde oslavy Silvestra hrají prim

29. prosince 2016
 • 5 nejlepších filmů, kde oslavy Silvestra hrají prim

  Že jsou oslavy Silvetra důležitou společenskou akcí nikdo nepochybuje. Hrají i důležitou roli ve světě filmu. Kde jaký šťastný konec, láska, katastrofa nebo nový život začíná či končí na silvestrovské párty. Tyhle skvělé filmy jsou toho důkazem.

 • Záměna

  Eddie Murphy a komedie Záměna. Film o klasickém tématu výměny dvou lidí z odlišných prostředí se odehrává v období Vánoc a konce roku. Pokud si stále nevíte rady s podobou silvestrovské oslavy, můžete ve filmu najít malou inspiraci. Párty s kostýmy a živou gorilou ve vagónech jedoucího vlaku se jen tak nevidí.

   

 • Sunset Boulevard

  Milujete černobílou klasiku? Filmy žánru Film-noir sice nejsou pro každého, ale zcela jistě v něm nalezne krásu. Známá je scéna, kdy stárnoucí hvězda němého filmu Norma Desmondová pozve na svou silvestrovskou oslavu vytouženého muže, bohatého scénáristu Joea Gillise, s cílem svést ho. Třemi Oscary oceněný film je lehce satirickou sondou.

   

 • Krotitelé duchů II

  Druhý díl kultovního snímku o čtveřici parapsychologů, tedy odborníků zabývajícími se nadpřirozenými jevy, se odehrává během konce roku. Film samozřejmě končí happy endem, takže až se na vaší silvestrovské oslavě objeví něco paranormálního, „who you gonna call?“

   

 • Když Harry potkal Sally

  Ačkoli Harry ve filmu potká Sally několikrát, právě na oslavě konce roku se do sebe oba dva zamilují. Tento snímek, ve kterém zazářila například Meg Ryanová, se objevil v řadě žebříčků Amerického filmového institutu. Mimo jiné byl ohodnocen jako 23. nejvtipnější film historie a 6. nejlepší romantická komedie.

   

 • Čtyři pokoje

  Povídkový film Čtyři pokoje je zajímavý především svou formou, jak by ne, vždyť se na něm podílel Quentin Tarantino. Všechny čtyři příběhy spojuje postava hotelového sluhy Teda, který se stane svědkem místy až absurdně bizarních událostí. První den v práci se pro něj tak promění v neuvěřitelnou zkušenost. Sarkastický film, v jehož hlavní roli se představil Tim Roth.

   

Klíčová slova:  filmysilvestrtipy
Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy