Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Týdenní přehled: První červnový týden bude nabitý koncerty i lokální módou

Vytoužené letní měsíce jsou tady a červen zatím vypadá velmi slibně. A to nejen co se počasí týče, ale o kulturní události v něm nouze též nebude. Máme pro vás hned dva tipy na koncerty, které by byla velká škoda nechat si ujít, a také informaci o nové galerii, ve které se budete moct kochat současným moderním uměním.

Pouť do Jižní Ameriky s Klárou Ulmannovou

Klára Ulmannová je psycholožka a terapeutka. Před rokem se však sama vydala na dvouměsíční pouť po Jižní Americe a své zážitky, prožitky i vize měla potřebu zvěčnit na plátnech a po návratu do Čech také sdílet s ostatními. Výstava, která proběhne v Klubovně 2. patro v pátek 9. června od 19 hodin, představí sérii obrazů zachycujících Klářinu celoživotní touhu po hlubším poznání světa. Díla oslavují ženství, přírodu a jejich vzájemné propojení. Po výstavě následuje hudební program, o který se postará KAT LIVE, tedy duo Kateřina Koutná a Barbora Pošepná, které se ve své tvorbě věnuje primárně prezentaci elektronické hudby ve spojení s etno prvky.

Hudební tip č. 1: Katarzia představí své aktuální album n5

Slovenská písničkářka a producentka Katarzia zahraje na Staromáku. Ve čtvrtek 8. června ve 20 hodin se bude pavlačí Skautského institutu na Staroměstském náměstí linout hudba z jejího aktuálního alba s názvem n5. Hudebnice vystoupí v doprovodu multimediálního umělce Aid Kida a bubeníka Olivera Lipenského. A aby toho nebylo málo, jako předskokanka se na místě představí také Josefina Dusk, která v loňském roce vydala své druhé EP Šklabuník. Od Josefiny můžete očekávat kombinaci experimentální elektroniky a synth popu. Vše nasvědčuje tomu, že tohle bude hudebně velmi kvalitně strávený večer!

Sample sale designérských kousků ve SmetanaQ

Designéři ze SmetanaQ Showroomu potřebují provětrat sklady a udělat prostor novým nápadům! Proto se od středy 7. do neděle 11. června koná červnový sample sale, kde se představí archivní kousky od čtrnácti zapojených designérů. Budete si tak moci zakoupit exkluzivní oděvy nebo šperky za speciální ceny. A na jaká jména se můžete těšit? Hana Frišonsová připraví přehlídkové unikáty, kousky ze starších kolekcí nebo trička a mikiny z kolekcí Dreamers a Zahrada. Módní návrhářka Vendula Šulanová předvede selekci produktů, které nebyly dosud zařazeny do prodeje nebo byly vyrobeny pouze po jednom kuse. A nebudou chybět ani nadčasové šaty, košile a kalhoty Daniely Peškové.

Art tip: Minigalerii v Malířské ulici otevře výstava mladých umělců

Už ve čtvrtek 8. června v 19 hodin se slavnostně rozevřou brány maličké galerie v Malířské ulici na pražské Letné nesoucí název M6. Ta bude poskytovat prostor pro současné umění českých, ale i zahraničních umělců. Svou identitu čerpá z lokality, ve které se nachází, a také z vlivu nedaleké Akademie výtvarných umění. V plánu jsou krátkodobé výstavy a projekty odrážející současnou podobu moderního umění. Galerie bude otevřena výstavou dvou umělců – Petra Pelzmanna a Julie Stavianis Špačkové. Nese název Z Ulice, který v sobě skrývá mnoho příběhů a asociací, a to nejen mezi umělci, ale také samotným místem. 

Hudební tip č. 2: Koncert kapely Dukla a slovenských Berlin Menson proběhne na dvorku smíchovské továrny

Smíchovská MeetFactory přivítá česko-slovenský kytarový tandem. Pražská Dukla a bratislavské duo Berlin Manson pojí chytlavé melancholické melodie, DIY přístup i prvky post-punku či rapu a v neposlední řadě také texty reflektující každodennost i společenské neduhy naší doby. Letní sezóna je už oficiálně otevřená a v plném proudu, a tak se společný koncert odehraje na dvorku smíchovské továrny v pátek 9. června od 20 hodin

Doporučujeme

Načíst další články