Týdenní přehled: Móda Jana Černého na Hradě, festival ilustrace v podhradí

Teploty sice připomínají léto, z kulturního dění je však cítit pravý podzim. Září je opět naplněné nejzajímavějšími, nejinovativnějšími, nejchutnějšími i nejvoňavějšími novinkami, které by vám neměly utéct. Užijte si je plnými doušky, stejně jako pocitově nekončící prázdniny. Bavte se, ochutnávejte a poznávejte! Tento týden má co nabídnout.

Letošní pražská Noc literatury má slogan „Jedna noc, jedny Vinohrady“

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: taková je akce NOC LITERATURY, která na atraktivních či běžně nedostupných místech přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Unikátní propojení neobvyklého místa, osobité interpretace a literárního textu nabízí nevšední kulturní zážitek a příležitost seznámit se s myšlením současných evropských autorů. Letos se koná na pražských Vinohradech, a to ve středu 20. září od 18 hodin. Těšit se můžete na 19 inspirativních knih zahraničních autorů, 19 míst spjatých s literaturou a na 19 herců a hereček.

Festival ilustrace a komiksu slaví 10 let

Festival ilustrace a komiksu LUSTR, největší přehlídka svého druhu v Česku, vstupuje do jubilejního ročníku. K oslavě deseti let existence přizval deset přehlídek ilustrace, komiksu a uměleckého self-publishingu z různých koutů světa, aby společně vytvořili „Metafest – festival festivalů, které přežily čas covidu. Vedle ilustrátorů, komiksových tvůrců a kurátorů z Hongkongu, Taiwanu, Španělska, Řecka a dalších zemí světa představí LUSTR v samostatné výstavní sekci také to nejlepší z tuzemské tvorby.

Součástí je pražská premiéra výstavy Kdo vypráví komu o čem, se kterou David Böhm a Jiří Franta zabodovali v Londýně. Výstavou se připojí rovněž další letošní oslavenci, ilustrátorské duo Tomski & Polanski, které tvoří rovněž deset let. Pokud milujete komiks a ilustraci, nenechte si LUSTR ujít. Koná se od 21. do 26. zářív prostorách Holešovické tržnice.

Fashion show návrháře Jana Černého se letos koná na Pražském hradě

Jan Černý, významný český módní návrhář a nově také autor budoucí kolekce pro české olympioniky mířící za rok do Paříže, rád pracuje s uniformitou a menswear kousky. Svou v pořadí jedenáctou fashion show předvede na Pražském hradě, v prostorách Jízdárny. Jde o veřejnou akci, lístky si proto můžete zakoupit v síti GoOut nebo na oficiálních stránkách designéra. A jaký termín si zarezervovat v diáři? Sobotu 23. září v 15 hodin.

Ambiente otevřelo v Praze první fast food

Pokud patříte mezi gastro nadšence, skupinu Ambiente vám asi nemusíme dlouze představovat. Na svědomí má totiž mnoho oblíbených pražských restaurací, například Lokál, Pasta Fresca, Esku, Dva kohouty nebo Pizzu Nuova. A právě u poslední zmíněné nově najdete také Burger Service, první Ambiente fast food. Pod dozorem šéfkuchaře Radka Pecka zde vznikají domácí burgery a hranolky z těch nejkvalitnějších surovin. Maso servírují z plemene Čestr a housky si pečou sami podle vlastní receptury. Myslí ale také na vegetariány či flexitariány, kteří si zde mohou dát skvělý smažák v housce. Vše je baleno do ekologických obalů z materiálu Ideabrill, které se pyšní mnohem menším dopadem na životní prostředí než jejich papírové či plastové provedení. Pokud se vám už teď sbíhají sliny, můžete rovnou vyrazit na adresu Revoluční 1, kde tyto dobroty servírují od jedenácté ranní do jedenácté večerní.

V Karlíně se otevřela vlajková loď moderního fitness clubu

Síť oblíbených pražských fitness center s názvem Next.Move otevřela další pobočku, a to dokonce tu největší. Vlajková loď v Karlíně posílila brand o 900 m2 a představuje nové a unikátní koncepty. Nový fitness spot najdete v přízemí budovy Fragment na Rohanském nábřeží 6 a kromě prostorného a vzdušného gymu plného nejmodernějších technologií, včetně tréninkových strojů poháněných umělou inteligencí, vás zde čeká také signature skupinová lekce Next.Battle, inspirovaná boxem. Na své si ale přijdou i fanoušci hot jógy nebo saunování.