.

.

Týdenní přehled: Jak oslavit zamilovaný máj? Netradičním kinem i gastro pop-upem!

Taky jste při zjištění, že nás v květnu čekají dva prodloužené víkendy, poskočili radostí? Máte už plány, jak s extra volným časem naložit? Nabízí se třeba návštěva města designu Zlína, kde se odehrává, teď už se dá říct, tradiční Zlin Design Week? Nebo pokud si chcete ve volnu užít gastronomické žně, navštivte soutěž světového formátu nebo skvělý street foodový pop-up. Volba je jen na vás!

Gastro tip: Pastrami pop-up v Holešovické tržnici

Zajímá vás gastronomická scéna a rádi objevujete nové chuťové zážitky? Nechte se okouzlit na street food festivalu v Holešovické tržnici, kde se tentokrát představí legendární newyorské Pastrami. Tento gastronomický zážitek si můžete vychutnat v úterý 4. května na korzu u Haly 22 od 11 do 21 hodin. Kromě Pastrami vyzkoušíte i další pochoutky od špiček pražské gastro scény, které můžete zapít skvělým pivem, vínem a koktejly. Pořadatelé samozřejmě myslí i na vegetariány – pro ně je nachystáno menu z vinohradského Slow Cafe, konkrétně kváskový chléb s plátky grilovaného lilku a cukety s domácí lanýžovou majonézou nebo také oblíbená slow stálice – čokoládové vegan brownie. Atmosféru doplní hudba od Tea Jay Ivo a DJ Gadjo.

Art tip: Komentovaná prohlídka Klárova s Kinterou

Milovníci brutalistní architektury by si neměli nechat ujít unikátní sochařský projekt v parku Holubička na Klárově, který vás provede mikrosvětem umělce Krištofa Kintery. Objekty jako Obchodní dům Kotva, Hotel Praha, Žižkovská věž a další vás přenesou do zlaté éry tohoto architektonického stylu. Průvodcem vám bude sám autor soch domů, Krištof Kintera, a vstupenku si můžete zarezervovat na stránkách Kunsthalle Praha. A kdy se prohlídka koná? Ve čtvrtek 4. 5. v 19:00.

Ve Zlíně proběhne v pořadí již 9. ročník festivalu designu

Máte rádi design a zajímají vás neotřelé přístupy a perspektivy? V týdnu od 3. do 10. května proběhne již 9. ročník festivalu designu Zlin Design Week! Čekají vás inspirativní výstavy, venkovní instalace, workshopy, design market i kulturní program. Letos se ZDW dotkne tématu „Design pro všechny“ a podrobněji přiblíží jeho dopad na každodenní život pomocí stejnojmenné výstavy. V rámci programu můžete navštívit také odbornou konferenci, na které promluví mimo jiné průmyslový designér a kandidát na astronauta Nima Shahinian. Zlin Design Week podporuje také mladé talenty, a to například soutěží a výstavou s názvem Best in Design pro designéry do třiceti let.

Nejprestižnější kuchařská soutěž Bocuse d’Or představí české profesionály

Národní kolo nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d’Or, které se po letech opět vrací do České republiky, bude součástí unikátního festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST, který se koná od 4. do 6. května v pražském O2 Universu. Zde vypukne opravdový svátek české gastronomie pro laickou i odbornou veřejnost. Soutěž představí deset finalistů z řad profesionálních kuchařů, kteří budou muset během 5 hodin a 35 minut kompletně připravit dva teplé pokrmy na předem dané zadání. Povinnou součástí prvního pokrmu musí být králičí hřbet a králičí stehno. Druhé jídlo bude vegetariánské a kuchaři v něm musí kreativně a funkčně pracovat s bramborami a česnekem v různých odrůdách. Jak si s tím poradí, můžete vidět na vlastní oči v O2 Universu.

Kino tip: Pohádka máje s živým hudebním doprovodem v tradičním pražském kině

Hledáte program na prvomájový večer? Máme pro vás tip! V pražském kině Atlas se bude konat speciální projekce němého filmu Pohádka máje, který zrežíroval Karel Anton v roce 1926. Film bude doprovázen živým klavírním doprovodem, což vám umocní naprosto autentický zážitek z návštěvy. Jedná se o příběh o návratu domů a samozřejmě lásce. Sleduje osud Helenky, jejíž rodina se potýká s řadou problémů, a Ríši, synovce místního faráře, který je pověstný nezodpovědným životním stylem. Projekce začíná 1. května v 19:30! Pokud máte rádi klasické filmy a nevšední kino zážitky, je tohle pro vás to pravé. 

.
.