Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia Zdroj: Profimedia.cz, @prague_art_week, Netflix

Týdenní přehled: Gigi Hadid má vlastní značku, Praha zase týden umění

Školní rok odstartoval a období dovolených definitivně odzvonilo. Na volnočasové aktivity je třeba dbát i na podzim. Tento týden si nenechte ujít první ročník festivalu Prague Art Week nebo křest debutové desky nadějné české kapely Tamara. Do toho můžete po očku sledovat newyorský fashion week a vyhlížet nejlepší filmy z festivalu v Benátkách.

Novinky: Gigi Hadid spouští vlastní fashion značku

Pokud patříte mezi fanoušky pohodlné módy, cozy podzimních outfitů a stylových domácích outfitů, brzy se pravděpodobně stanete také fanoušky Gigi Hadid. Modelka na Instagramu oznámila, že už 7. září spustí svoji vlastní módní značku. Guest In Residence nabídne produkty ze 100% kašmíru, a tak je téměř jisté, že půjde o nejen kvalitní, ale také stylovou záležitost.

Reminder: Probíhá filmový festival v Benátkách

Že festivaly nejsou vyloženě letní kratochvílí, dokazuje i tradiční filmová přehlídka v Benátkách. Právě probíhá už 79. ročník legendárního bienále a kromě hvězdných hostů, kteří září na červeném koberci, nabídne i mnoho zajímavých filmových novinek – na řadu z nich se posléze budeme moci těšit na streamingových platformách a snad i v tuzemských kinech. Světovou premiéru si v Benátkách odbude očekávaný snímek Blonde, zachycující zásadní momenty ze života Marilyn Monroe, nebo třeba mysteriózní drama Bílý šum s Adamem Driverem a Gretou Gerwig v ústředních rolích. Oba snímky budou do konce roku 2022 k vidění na Netflixu.

TIP NA VIDEO: Upoutávka k filmu Blonde

Video placeholde

The Banshees Of Inisherin je nový film od režiséra kultovní kriminálky V Bruggách – i tady Martin McDonagh spojil síly s Colinem Farrellem a Brendanem Gleesonem. Do našich kin se snímek dostane na začátku roku 2023. Ty, kdo v dětství a pubertě milovali Mumii, možná zaujme nové drama Darren Aronofského The Whale, v němž ústřední roli ztvárnil morbidně obézní Brendan Fraser. Ten hraje učitele, který kromě zdraví nebezpečné nadváhy, do níž se ze smutku a pocitu viny projedl poté, co zemřel jeho životní partner, bojuje také o opětovné sblížení se svou náctiletou dcerou (Sadie Sink). Již nyní hojně diskutovaným snímkem je thriller To nic, drahá, režijní debut Olivie Wilde, která do rolí ústředního páru obsadila Florence Pugh a Harryho Stylese. Tento film by se měl v českých biografech objevit už na konci září.

Začíná New York Fashion Week pro jaro/léto 2023

Po předjezdci ve formě kodaňského fashion weeku se o slovo hlásí i další světové týdny módy – respektive jejich podzimní verze. Nové kolekce pro jaro a léto 2023 návrháři nejdříve představí v New Yorku. Tamní fashion week bude probíhat od 9. do 14. září a my ho samozřejmě budeme sledovat. Jaké trendy asi přinese?

Místo módy – umění: Prague Art Week 2022

I když by leckdo mohl namítnout, že móda je přece také umění, v tomto případě máme na mysli primárně umění výtvarné. První ročník festivalu Prague Art Week představí v týdnu od 9. do 15. září 2022 to nejlepší z programu předních pražských institucí umění, galerií a sbírek umění. V rámci doprovodného programu pro odbornou veřejnost nabídne sérii přednášek, master classes a tematických diskuzí za účasti významných tuzemských a zahraničních hostů.

Čerstvá (hudební) krev: Křest desky kapely Tamara

Pokud vás zajímá současná česká hudební tvorba stojící mimo hlavní proud, kapelu Tamara buď znáte – anebo byste ji rozhodně znát měli. 11. srpna pětičlenný kytarový band vydal svoji debutovou desku s názvem Anderson a 6. září ji pokřtí v pražském klubu Underdogs'. Chcete-li kapelu podpořit nejen koupí desky a lístku na koncert, možná vás bude bavit i jejich nápaditý merch – ten totiž tvoří barevné logo Tamara Anderson vyšité na nejrůznějších kouscích z druhé ruky. Je libo triko, bundu nebo třeba trendy bucket hat?

Pro milovníky fotografie: Vernisáž výstavy Tono Stano

Tono Stano patří k nejznámějším a nejúspěšnějším československým fotografům, proto si nenechte ujít jeho novou výstavu. V aktuálním projektu Stano prostřednictvím modelky namaloval cyklus abstraktních kaligrafických obrazů a celý proces poctivě dokumentoval. Výsledek s názvem Brusel si můžete jít prohlédnout od čtvrtka 8. září do Trafo Gallery, kdy proběhne vernisáž a zároveň křest doprovodné publikace s texty filozofky Terezy Matějčkové.