.

. Zdroj: Instagram @demnagram, @amm.sib

Týdenní přehled: Balenciaga pomůže Ukrajině, přispět můžete i vy

Kreativní ředitel Balenciagy Demna Gvasalia se stal ambasadorem globální iniciativy United24, jejímž cílem je obnovit válkou zničenou Ukrajinu. Pokud chcete také přispět, můžete si koupit speciální benefiční designové triko. A pak hurá na Besedu u Bigbítu nebo na Letní divadlo do Grébovky. Pravidelný týdenní přehled společenských a kulturních událostí napoví, co s volným časem.

Co se řeší: Demna Gvasalia se stal ambasadorem globální iniciativy na obnovu válkou zničené Ukrajiny

Kreativní ředitel Balenciagy Demna Gvasalia vyrazil na pomoc Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům: stal se ambasadorem globální iniciativy United24. V květnu ji založil prezident Volodymyr Zelenskyj a jejím cílem je vybrat prostředky na obnovu válkou zničené infrastruktury v zemi, aby se uprchlíci mohli vrátit domů, co nejdříve to půjde. V rámci spolupráce navíc Demna pod hlavičkou Balenciagy navrhl speciální triko, jehož koupí můžete přispět i vy: 100 % výtěžku jde na konto United24. Triko si za 200 euro můžete koupit zde – anebo stačí naskenovat QR kód níže.

Umění na vzduchu: Letní divadlo v Grébovce

Letní divadlo v Grébovce je pravidelná, již třetím rokem probíhající kulturní akce, která – jak už název napovídá – nabízí divadelní představení v prostředí populárního vinohradského parku, konkrétně v prostorech novorenesanční Grotty. Festival bude probíhat od 1. do 26. srpna a uvede celkem 11 představení z repertoáru nezávislého Divadla Marianny Arzumanové. Vstupenky na jednotlivá představení pořídíte na GoOutu.

Komentovaná prohlídka výstavy Zenga

Od konce května probíhá v Salmovském paláci vpravdě uklidňující výstava japonských zenových obrazů Zenga. Pokud jste ještě neměli příležitost zajít se sem podívat, využijte toho, že ve středu 3. srpna od 18 hodin tu proběhne komentovaná prohlídka výstavy s její kurátorkou Janou Ryndovou.

Pro kreativní děti: Art made in home

Máte doma malého malíře, sochaře, hudebníka nebo klidně i jen milovníka plastelíny? Dopřejte mu letní seminář, kde se bude moci rozvíjet zcela bez omezení a bez obav, aby nepočmáral váš nový béžový gauč nebo čerstvě natřenou zeď. Seminář Art made in home pořádají lektorky Michaela Trpišovská a Šárka Matoušková pro děti od 10 do 13 let v prostorech Veletržního paláce. Semináře se budou konat od 1. srpna do 5. srpna vždy od 10 do 16 hodin. Cena semináře činí 4300 korun a kromě lektorského vedení zahrnuje také spotřebovaný materiál, pomůcky a oběd. Přihlásit dítko můžete online zde.

Přiveďte svého malého kreativce na letní seminář Art  made in home.
Přiveďte svého malého kreativce na letní seminář Art made in home. | Zdroj: Ngprague.cz

Beseda u Bigbítu

Léto patří festivalům! V pátek 5. srpna a v sobotu 6. srpna proběhne u jihomoravské obce Tasov (pozor, jedná se o Tasov nad Veličkou hned vedle Hroznové Lhoty) už 29. ročník Besedy u Bigbítu. Pohodová atmosféra, malebný kraj Žítkovských bohyň a nabitý program plný hudby a hudebních přednášek či seminářů jsou ideální cestou, jak se pohodlně přelít do druhé poloviny prázdnin. Doporučujeme zajít zejména na Amelii Sibu, Lenku Dusilovou, která vystoupí s kapelou Květy, brněnskou písničkářku Prune nebo třeba na besedu oprsklého dua Buchty, které znáte z Radia Wave.

Folkový koncert na podporu sociálního bydlení

Chcete podpořit českou hudební produkci a zároveň přispět na dobrou věc? Pak si udělejte čas v pondělí 1. srpna od půl osmé večer a dorazte do Libeňské synagogy. Ta se stane dějištěm benefičního koncertu dvou výrazných jmen tuzemské folkové scény: písničkáře Jana Senfta, známého pod pseudonymem Člověk krve, a country-folkové kapely Severní nástupiště. Celý výtěžek ze vstupného bude připsán na transparentní účet Platformy pro sociální bydlení, která se dlouhodobě věnuje tématu dostupnějšího bydlení i pro sociálně slabé.

Česko hostí největší 3x3 basketbalový turnaj na světě

Red Bull Half Court je největší 3x3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 000 hráčů a hráček z celého světa – a letos se poprvé koná i v Čechách. Během léta proběhnou regionální kvalifikační kola, jejichž vítězové se utkají 13. srpna v národním finále v Praze. Kvalifikační turnaj v Praze proběhl 30. července, 6. srpna proběhne kvalifikace brněnská.