Šaty v Benátkách: Starší herečky zastínily své mladší kolegyně

74. ročník filmového festivalu v Benátkách se přehoupl do své půle a přivítal další superhvězdy. Své filmy přijely představit Jennifer Lawrence a Kirsten Dunst, o pozornost na červeném koberci však soupeřily s herečkami o generace staršími. Charisma Susan Sarandon nebo Helen Mirren totiž nepřekoná ani sebevíc sexy nebo okázalá róba.  

Helen do Benátek přivezla film The Leisure Seeker, kde hraje s Donaldem Sutherlandem, Susan se přišla podívat na premiéru. A obě zazářily svým typickým red carpet stylem. Helen Mirren si zpravidla potrpí na krajkové šaty s bohatou sukní, Susan Sarandon na černé obepínací róby s velkorysým výstřihem, které rebelsky doplňuje tmavými brýlemi. Přesně na tyhle osvědčené klasiky vsadily slavné sedmdesátnice i tentokrát a opět jim to vyšlo: Vypadaly božsky.

Společně s kolegyněmi Julianne Moore, Michelle Pfeiffer a Jane Fonda tak vytvořily silný tábor hereček 50+, které ale svým stylem a charisma mnohdy strčí do kapsy i mladší kolegyně.

Jsou ale i výjimky, jako třeba současná superhvězda a miláček módních magazínů Jennifer Lawrence. Ta přijela do Benátek představit svůj nový film, hororový snímek Matka!, který režíroval její přítel Darren Aronofsky. Pro tuto příležitost zvolila princeznovskou róbu značky Dior, což zkrátka nemůže být šlápnutím vedle.

Onu obávanou matku ztvárňuje v thrilleru Michelle Pfeiffer, která na červeném koberci předvedla svou typickou femme fatale– ženu se stydlivým úsměvem, ale mrazivým pohledem. A garde jim dělal fešák Javier Bardem, který hraje manžela Jennifer. Film má u nás premiéru 19. října. Podívejte se na ukázku.

S experimentálním snímkem Woodshock přijela do Benátek hvězda filmu OklamanýKirsten Dunst. Tentokrát hraje ženu, která po požití drogy upadne do paranoidních stavů. Zajímavé je, že film natočily sestry Kate a Laura Mulleavy, které současně Kirsten navrhly šaty na červený koberec. Jsou totiž designérkami značky Rodarte.

Kirsten Dunst

Kromě pěti amerických filmů soutěží v Benátkách také čtyři domácí snímky. Na červeném koberci se to vedle hollywoodských hvězd hemží také italskými herečkami a modelkami. A zatímco Američanky sázejí na květinové výšivky, puntíky, volány a romanticky splývavé střihy, Italky se toho nebojí: Klidně zkombinují hluboký výstřih a odhalené nohy anebo se naopak celé zahalí.

Podívejte se, jak to všem slušelo na červeném koberci.