V záplavě krajek: Nosí se něžné pastely, ale i výrazné barvy

Krajky k jaru a létu neodmyslitelně patří. Čím také lépe podtrhnout večery plné romantiky a atmosféru dovolených? Letos se nosí nejen pastelové tóny, ale i výraznější barvy jako červená, fuchsiová nebo žlutá. Troufnete si na ně?

S trochou nadsázky se dá říct, že krajka letos ovládla všechny kousky. Najdete ji nejen na šatech a topech, ale i na mikinách, espadrilkách nebo na plavkách.

Hodně trendy je tzv. krajka guipure, známá také jako paličkovaná nebo vyšívaná, kterou většinou tvoří florální tvary pospojované tenkou nitkou. Do tohoto druhu krajky se můžete zahalit celá – ať už si vezmete šaty, nebo krajkový set topu a třeba sukně. Rozhodně tím uděláte parádu na formálním eventu, jako je svatba.

Jak ji kombinovat?

Do práce si pro změnu můžete obléknout jen krajkový top nebo krajkovou sukni. Pastelové odstíny jsou pastvou pro oči (v kurzu je hlavně lila nebo šedomodrá), ale klidně sáhněte i po výraznějších barvách, jako jsou královsky modrá, hořčicově žlutá nebo červená. Pro kontrast můžete něžnou krajku zkombinovat s modrým denimem, křivákem nebo košilí.

Krajku ale můžete nosit jen jako sexy akcent. Na věčírku nechte vykukovat krajkový lem body nebo braletky zpod košile či saka. Pokud si netroufáte na odhalený výstřih (nebo se to nehodí), užijte si krajku ve formě doplňků – rafinovaně vypadá například krajkový choker (obojek na krk).

Ale raději už pojďte vybírat. Tyhle kousky jsme pro vás vytipovali z aktuálních kolekcí:

Fandíte české módě? Originální krajkové kousky najdete i v tvorbě Zuzany Kubíčkové: