Oční stín, Ombre Matte, odstín 7, Clarins, ^$) K4

Oční stín, Ombre Matte, odstín 7, Clarins, ^$) K4 Zdroj: archiv firem

Liquid Lipstick, odstín Blackmail, Urban Decay, 580 Kč
Olejíček s hojivými účinky, Prep +Prime Essential Oils, MAC, 750 Kč
YSL La Laque Couture - Lak na nehty N°81 in Vandal Orange 699 Kč
Linky ve fixu, Liner Feutre, Bourjois, 289 Kč
Sofistikované rtěnky
11
Fotogalerie

Nalíčená za 5 minut. Ideální!

Z jarních a letních trendů jsme vybrali nejen ty nejkrásnější, ale také ty, které jsou nositelné a snadné na přípravu. Stačí několik správných produktů a chvilka v koupelně.

INTENZIVNÍ KOUŘOVÉ LÍČENÍ

Vše se zjednodušuje a tuto sezónu se na seznam přidává i kouřové líčení. V kurzu sice bylo dost dlouho na to, abychom si ho osvojily, ale pro případ, že vám pořád připadalo moc pracné, seberte inspiraci u Caroliny Herrery. Její modelky neměly kouřové líčení vůbec dokonale vystínované z několika odstínů.

Video placeholde

Bohatě si vystačíte s jedním. Začněte linkami - stejně jako vizážistka Diane Kendal je protáhněte pryč z vnějšího koutku oka, ať získáte hluboký pohled. Teď máte jakousi šablonu, na níž aplikujete černý stín. Chcete-li ho mít co nejsytější, kartáček, jímž ho nanášíte, trochu namočte. Jakmile obtáhnete celé pohyblivé víčko, vatovou tyčinkou své dílo lehce rozmažte až na nadočnicový oblouk a také pod spodními řasami.

Pokračování 2 / 5

NOVODOBÝ MINIMALISMUS

V předešlých sezonách jsme si temné rtěnky v barvách hořké čokolády, zralých švestek nebo nejtmavší tmy jen tak oťukávaly, ale letos se už stanou celkem běžnou součástí našeho líčení a možná i vystřídají rudou. Děsí vás to? Když se inspirujete lookem modelek z přehlídky DKNY pro jaro a léto 2017, budete i s takhle výraznou pusou vypadat sofistikovaně.

Sofistikované rtěnky
Sofistikované rtěnky | Zdroj: DKNY

Přední světová vizážistka Pat McGrath tady totiž zkombinovala tmavé rty a přirozené líčení zbytku obličeje, ovšem se špetkou svěžesti. Použila matnou rtěnku v barvě hodně tmavého červeného vína a lehce ji poprášila zlatým stínem. Nahé líčení obličeje osvěžila troškou oleje - zkuste kokosový nebo přesně na takové triky určený olej od MAC. Naneste ho na hranu nosu, nad střed rtů, lehce vklepejte do tváří.

Zářivá svěží pleť se k tmavým rtům hodí mnohem víc než bledá a matná.

Pokračování 3 / 5

ORANŽOVÁ JE NOVÁ ČERNÁ

Přinejmenším na dovolené byste se měla aspoň maličko odvázat. A třeba se přesvědčíte, že oranžové oční stíny mohou vypadat dobře i na běžné nošení - stačí jich nedat moc, ale třeba jen prstem lehounce rozetřít. Pro začátek zkuste kolem oka obkroužit širší linku - krásně to váš pohled rozzáří a pokud nezvolíte vyloženě neonový odstín, ostatní na první pohled ani nepoznají, že máte oranžové stíny - prostě jen budete vypadat hezky svěže. Zábavné je ještě sladit stíny s lakem na nehty. Takže na oči barvu pomeranče, na ruce třeba mandarinky.

YSL La Laque Couture - Lak na nehty N°81 in Vandal Orange 699 Kč
YSL La Laque Couture - Lak na nehty N°81 in Vandal Orange 699 Kč | Zdroj: archiv firem

Pokračování 4 / 5

S PŘÍCHUTÍ MALIN

Pokud je na vás černá nebo hnědá rtěnka příliš, zvolte tuhle superletní růžovou. Musí být nejlépe v matné verzi, sytá, zářivá a stejně efektní jako na přehlídce Mary Katrantzou. Pro jistotu si při aplikaci pomozte konturovací tužkou, klidně v tělovém odstínu, i když s touhle veselou fuchsiovou si můžete dovolit trochu přetáhnout a rty tak lehce zvětšit. Vypadá krásně na opálené pleti, ale dokonale vás rozsvítí i ve dnech, kdy únavou padáte. Její největší výhodou totiž je, že s ní nic dalšího už nepotřebujete a automaticky vypadáte dobře a upraveně.

Rtěnka Shadescent, odstín Candy Yum, MAC, 550 Kč
Rtěnka Shadescent, odstín Candy Yum, MAC, 550 Kč | Zdroj: archiv firem

Pokračování 5 / 5

NÁVRAT OSMDESÁTEK

Vzpomeňte si na zlatou éru modelek, jako byly Christy Turlington, Linda Evangelista nebo Cindy Crawford. Jejich legendárním vzhledem se inspirovala vizážistka Diane Kendal, když vymýšlela trendy k jarní a letní přehlídce značky Thakoon.

Základem je lehce třpytivý oční stín, který nanesete kolem celého oka, ale moc hezky vypadá, když jím zvýrazníte jen vnitřní koutek oka. Použijte ho také místo rtěnky přes balzám na rty. Věčný dívčí vzhled dodá ještě růžová tvářenka. Diane použila oblíbený odstín Deep Throat od Nars. Pokud chcete osmdesátkový look dotáhnout do detailu, vlasům dodejte strukturu buď gelem, nebo prostě jen vodou. Nezapomeňte z účesu jeden pramínek vyndat a frajersky ho nechat padat do obličeje.

Článek připravil časopis OK! Magazine.

Doporučujeme

Načíst další články