V teple & chic: Nejkrásnější kousky z podzimních kolekcí českých značek

Letošní podzim není jednoduchý pro nikoho z nás a všichni budeme muset dobře přemýšlet, za co utratíme své peníze. Pokud si to můžete aspoň trochu dovolit, podpořte českou módu. Máme pro vás tipy, na co se zaměřit.

Když se v České republice na jaře ve velkém šily roušky, neváhali se zapojit ani čeští návrháři. Vlastně nakonec tvořili významnou část produkce, která tento nedostatek promptně zachraňovala. V neposlední řadě nám, méně zručným jedincům, dali možnost zvládnout tuto situaci se ctí – díky vkusným a minimalistickým rouškám, které se na neurčito staly doplňkem našich outfitů.

V září jsme ještě stihli Mercedes-Benz Prague Fashion Week a v říjnu Designblok, kde jsme se opět mohli přesvědčit, jak se česká móda za poslední roky neuvěřitelně posunula. Už si nezaslouží jen přívlastky „studentsky avantgardní“ či „příliš luxusní“, které ji uzavíraly do neproniknutelných ateliérů, ale respekt a soustavný zájem nás všech. Protože každý si v ní najde to své, ať miluje stylový streetwear nebo klasickou eleganci, ať si potřebuje koupit nový kabát anebo shání novou kabelku. Nezapomeňte na to, až vyrazíte na virtuální lov – i u nás vznikají doslova objekty touhy, do kterých se vyplatí investovat. A jejich tvůrci teď ocení každou vaši pomoc.

Vybrané kousky z podzimních kolekcí českých tvůrců a značek najdete ve fotogalerii.