Prague Fashion Week 2019: Kdo šokoval a kdo kopíroval? | Ženy.cz
 


Skončil pražský fashion week. Kdo šokoval a kdo kopíroval?

6. září 2019 • 06:00
Boris Kráľ • Foto: Tomáš Fiala/Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Skončil Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který byl dosud největším jak co do počtu návrhářů, tak i do počtu dní. Co přinesl?

Zajímá vás, jaké budou trendy pro jaro a léto 2020? Pak budete nejspíš trochu zklamaní, protože Mercedes-Benz Prague Fashion Week na tuto otázku odpověď neposkytuje. Žádné „budou se nosit zářivé barvy“ anebo „poletí osmdesátkové střihy“, ačkoli tyto tendence se také objevovaly. Mnohem spíše je tento lokální módní svátek ukázkou jednotlivých talentů, které ještě nemají takovou sílu, aby definovaly světové trendy, ale rozhodně poskytují odpověď na otázku, na koho se v Česku a na Slovensku zaměřit, když chcete svůj šatník obohatit o něco autorsky unikátního.

Zoltán Tóth Zoltán Tóth Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Natalie Dufková Natalie Dufková Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
LAFORMELA LAFORMELA Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Ačkoli o unikátnosti by se dalo polemizovat, protože u nejedné kolekce si člověk říká, že tohle přece už někde viděl. Samozřejmě, móda se pomalu vyčerpává stejně jako přírodní zdroje a téma kopírování se pod tíhou důkazů ze sociálních sítí stalo velice ožehavým. Na druhou stranu, ať hodí kamenem, kdo je bez viny. I věhlasní světoví návrháři sahají pro inspiraci do historie a pokukují po módních archivech jiných značek. A tak nepřekvapí, že na českém fashion weeku probleskávaly vlivy Martina Margiely, Richarda Quinna, Alexandera McQueena či Jeana Paula Gaultiera, popřípadě jihofrancouzská estetika miláčka influencerek Jacquemuse

UMPRUM UMPRUM Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
UMPRUM UMPRUM Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Vanda Janda Vanda Janda Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

V rámci udržitelnosti (hlavně svého duševního zdraví) sahají někteří tvůrci po nápadech, které už jednou prezentovali a snaží se je jen malinko rozvinout, což ale může hraničit i s jistou stagnací. Každý tuto hranici ale máme jinde, někdo touží po vzrušení a novinkách, někdo potřebuje ujistit, že co si koupí letos, bude v kurzu i příští rok a klidně i za pět let. Anebo také může chodit nahý, jak nám to ve své provokativní vizi předvedla značka Odivi.

Odivi Odivi Autor: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Jaké modely nás zaujaly na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

33 fotografií

Co se bude nosit na jaře 2020? Podívejte se na celou přehlídku návrhářky Daniely Peškové.
Pražský týden módy: Daniela Pešková předvedla trendy jara 2020! VIDEO Adam Balažovič/ BPŽ

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy