Skončil pražský fashion week. Kdo šokoval a kdo kopíroval?

Skončil Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který byl dosud největším jak co do počtu návrhářů, tak i do počtu dní. Co přinesl?

Zajímá vás, jaké budou trendy pro jaro a léto 2020? Pak budete nejspíš trochu zklamaní, protože Mercedes-Benz Prague Fashion Week na tuto otázku odpověď neposkytuje. Žádné „budou se nosit zářivé barvy“ anebo „poletí osmdesátkové střihy“, ačkoli tyto tendence se také objevovaly. Mnohem spíše je tento lokální módní svátek ukázkou jednotlivých talentů, které ještě nemají takovou sílu, aby definovaly světové trendy, ale rozhodně poskytují odpověď na otázku, na koho se v Česku a na Slovensku zaměřit, když chcete svůj šatník obohatit o něco autorsky unikátního.

Zoltán Tóth

Natalie Dufková

LAFORMELA

Ačkoli o unikátnosti by se dalo polemizovat, protože u nejedné kolekce si člověk říká, že tohle přece už někde viděl. Samozřejmě, móda se pomalu vyčerpává stejně jako přírodní zdroje a téma kopírování se pod tíhou důkazů ze sociálních sítí stalo velice ožehavým. Na druhou stranu, ať hodí kamenem, kdo je bez viny. I věhlasní světoví návrháři sahají pro inspiraci do historie a pokukují po módních archivech jiných značek. A tak nepřekvapí, že na českém fashion weeku probleskávaly vlivy Martina Margiely, Richarda Quinna, Alexandera McQueena či Jeana Paula Gaultiera, popřípadě jihofrancouzská estetika miláčka influencerek Jacquemuse.

Jaké modely nás zaujaly na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku? Podívejte se do fotogalerie.

Co se bude nosit na jaře 2020? Podívejte se na celou přehlídku návrhářky Daniely Peškové.