Sako je základ šatníku! Přinášíme 6 tipů, jak ho nosit na podzim

Hodí se prakticky ke všemu, a právem tak patří mezi základní pilíře šatníku žen i mužů. S příchodem podzimu oblíbenost sak pravidelně stoupá a letos to bude dvojnásobné. Připravte se na oversize kousky, kostkované vzory i koženou klasiku.

Tušíte, proč je v módní historii důležitý rok 1825? V té době totiž do slovníku oblečení oficiálně přibyl pojem blejzr. Ve svých začátcích tento kousek nosili především námořníci nebo se nosil jako součást úboru v chlapeckých sportovních klubech. Velká módní chvíle blejzru přišla v roce 1893, kdy se svršek poprvé objevil na stránkách časopisu Vogue (stalo se tak mimochodem už necelý půl rok po vzniku tohoto magazínu). A od této chvíle už nebylo daleko k tomu, aby se saka postupně dostala také do šatníku stále více emancipovaných žen. A byly to právě dámy, které během 20. století podobu tohoto módního kousku výrazně utvářely. Stačí si vzpomenout na Coco Chanel nebo třeba Marlene Dietrich, jejíž pojetí dámského obleku je obrovskou inspirací i v dnešní době.

TIP NA VIDEO: Jak nosit dámské sako? Vypadá skvěle s džínami i sukní!

A proč ta velká obliba trvající už více než století? Je jasné, že šaty dokážou podtrhnout ženskost, ale jsou to právě saka a obleky, které dnes ženám dodávají na módním charakteru a neprvoplánovém sexy puncu. Přispívá k tomu samozřejmě také kombinace nedbalé elegance s dávkou ležérnosti, která je v každém sakovém outfitu obsažená. Neméně důležité ale je, k čemu blejzr obléknete. Pojďte se proto podívat na výběr šesti trendů a nápadů na outfity, které z vás tento podzim udělají módní expertku.

Článek pokračuje na další straně >>>