Prostřihy a odhalené dekolty: Tohle jsou nejžhavější topy sezóny

Oversize trika a volné košile? Ty nechte teď alespoň na chvíli odpočívat v šatníku. Na scénu se totiž vrací postavu obepínající topy, kterým vévodí výrazné výstřihy a efektní cut out detaily. Co na ně říkáte?

Uvolněné siluety zůstávají stále v kurzu, není ale pochyb o tom, že zejména do kategorie topů se postupně začíná vracet důraz na vypasovanou siluetu i sofistikovaně odhalenou kůži. Náznaky tohoto trendu začaly být patrné již během léta – tedy v období, ve kterém i s ohledem na vysoké teploty spousta žen (a klidně i mužů) začala dávat přednost zkráceným topům, prostřihům hned na několika místech i kouskům s nekonečným šněrováním, sahajícím od oblasti pod prsy až po boky. A jak se zdá, vliv tohoto trendu v nadcházejících měsících ještě zesílí.

TIP NA VIDEO: Na jaké kousky nedají Francouzky během podzimu dopustit?

Délka topů i jejich rukávů se oproti létu začíná postupně prodlužovat, sofistikovaná odhalenost ale zůstává – nejčastěji ji najdete v podobě velkého čtvercového výstřihu, případně také prostřihů v oblasti dekoltu, ramen či v méně nápadné formě v ohybu loktu, tedy přesně ve stylu aktuálních modelů kultovní budapešťské značky Nanushka.

Loading
Loading
Loading
Loading

Z barev poté nejnovější kolekce sází především na elegantní černou, béžovou a hnědou. Pokud i během podzimu toužíte po kapce módního oživení, porozhlédněte se u menších nezávislých značek, případně klidně i v tradičních módních řetězcích. Právě v nich totiž nejčastěji narazíte na topy, které kromě sexy výstřihů sází na aktuální vzorové trendy; od drobných, lehce abstraktních květinových prvků přes retro motivy až po zvířecí vzory a vlnky.

Loading
Loading
Loading
Loading

Nejsou to ale jen vzory a prostřihy, na co je dobré se u těchto topů zaměřit. Velkou roli hraje také materiál. Pokud se snažíte svůj módní život vést ve znamení udržitelnosti a ohleduplnosti vůči životnímu prostředí, sázkou na jistotu budou vždy kousky z organické bavlny nebo tencelu. Chybu ale neuděláte ani s lehkým úpletem s vroubkovanou texturou, který je již od konce léta absolutním hitem nejen na topech, ale také na midi šatech či kardiganech.

Výběr nejvíc trendy topů sezóny najdete v galerii: