Pohodlí nade vše: Tohle budou první šaty, které oblékneme na jaře

Přivítejte trend mikinových šatů!

Už je to rok od vypuknutí pandemie v Evropě, která společně s našimi životy poznamenala i módní trendy. Teplákové soupravy se sice objevovaly už před březnem 2020 – na začátku roku, v rámci posledních „normálních“ fashion weeků jste mohli narazit na styling tepláková souprava a přes ní klasický kabát, aniž by někdo mohl tušit, že jde vlastně o nechtěné vizionářství. Posléze se však staly největším a neotřesitelným hitem roku 2020. Strmě stoupla popularita značek, které se na tento segment zaměřují, a řada nových vznikla jen s potřebou nabízet stylové lounguewear oblečení. Protože svět si to žádá!

Ale chceme strávit další rok v teplákovce? Samozřejmě ne, jenže tuhle cestu jsme ještě zdaleka neušli celou a pohodlné oblečení je stále tou nejpřirozenější volbou. Odráží naše rozpoložení, kde se mísí nejistota, nuda, ztráta motivace, ale i touha po bezpečí, je praktické a nadto prošlo obdobným přerodem jako před dekádou tenisky. Z mikin a tepláků se stal společensky přijímaný oděv, který v sobě nese symboliku vzájemného porozumění, každodenní uniforma, která i beze slov říká „jsme v tom spolu“.

Není tedy divu, že jarní kolekce od teplákoviny neupouštějí a zcela přirozeně nám nabízejí šaty. Dlouhé s kapucí, mini, které působí jako oversize mikina, ale i s náznaky ženskosti, jako je třeba áčkový střih. Možná by tento trend bez pandemie nevznikl anebo bychom nad ním ohrnovaly nos. Možná ale půjde o první šaty, které letos na jaře budeme chtít obléknout.

Kde koupíte pohodlné mikinové šaty? Podívejte se do fotogalerie.