Zdroj: Instagram @lucywilliams_02 @matildadjerf a @darjabarannik

Kozačky, Reformation, 12 200 Kč, thereformation.com
Sukně, Gestuz, 179 eur, gestuz.com
Pletený top, & Other Stories, 89 eur, stories.com
Kalhoty, Lioness, 63 eur, lionessfashion.com
Ponožky, & Other Stories, 9 eur, stories.com2
23
Fotogalerie

Vytříbený vkus, omezený budget? 5 kousků, které stojí za nákup i v krizi

Myslet v době rostoucích cen energií na módu se může zdát podobně pošetilé jako tančit na Titaniku. Na druhou stranu stále platí, co před sto lety řekla Coco Chanel – totiž že žena nemůže mít špatnou náladu, když má na sobě dobrý outfit. Díky omezenému budgetu si navíc člověk lépe rozmyslí, co opravdu stojí za koupi a co by fungovalo jen jako rozmar. Tady máte 5 podzimních kousků, které rozhodně spadají do té první kategorie.

Oblekové kalhoty

Oblekové kalhoty jsou prověřený trend, který to postupně dotáhl mezi základy šatníku. Jejich důvěryhodnost zvyšuje i fakt, že široké nohavice budou nadále siluetou číslo jedna i u džín a kapsáčů, které na sebe naopak letos berou poněkud divočejší podobu. Zajímavá je i módní fúze cargo a oblekových kalhot.

TIP NA VIDEO: Jaké základy šatníku by vám neměly chybět ve skříni?

Video placeholde

Článek pokračuje na následující straně. >>>

Pokračování 2 / 5

Maxi sukně

Následující sezóna bude patřit především minisukním, ale pouzdrové maxi sukně se budou držet hned v závěsu. Klasikou, kterou ocení váš současný i budoucí šatník, je bezesporu tmavá saténová nebo denimová sukně, která se dá kombinovat takřka se vším. Trendy girls pak sáhnou po cargo sukni v safari nebo černé barvě.

Pokračování 3 / 5

Klasické kozačky

Jsou zpět a s jejich pořizováním nemusíte čekat na chladnější dny – kozačky se nosí už teď ideálně k minisukním nebo klidně i ke kalhotám (ano, zkuste je zastrčit). Přitom na sebe berou různou podobu: klasickou se zúženou špičkou a tenkým podpatkem, ale i masivnější. Délka pod kolena, nebo nad? Letos platí, že obě odpovědi jsou správné.

Pokračování 4 / 5

Něco šedého

Návrat do pomyslných školních lavic se dá v módě vyjádřit různě a letošní trendy nabízejí opravdu širokou škálu – od minisukní po bombery v univerzitním stylu. Jednou z možností, která neubere na serióznosti, je šedá barva ve stylu corporate chic. Milovala ji i princezna Diana a letos bude patřit k definujícím barvám sezóny.

Pokračování 5 / 5

Bílé ponožky

Nejlevnější a nejefektnější update letošního podzimního šatníku – přivítejte bílé ponožky ve sportovním stylu a noste je k mokasínům, Mary Jane střevícům nebo k oblíbeným teniskám. A také k minisukním, které v tomto spojení dostávají nádech školní uniformy. Bonus navíc? Zahřejí vás a boty díky nim nebudou dřít.