Nový základ šatníku: jednoduchý top ve vintage stylu

Bílé tričko nebo košile jako základ šatníku? Proč ne!? Pokud ale chcete jít více s trendy, můžete svůj šatník vystavět i kolem méně univerzálních kousků inspirovaných vintage módou. 

Letošním rokem z módního hlediska nejvíc cloumají sedmdesátky, takže je jisté, že fascinace vintage stylem ještě nějaký ten měsíc či rok potrvá (nemluvě o současném vzestupu popularity secondhandové módy, která této vlně rovněž přispívá). Vintage móda má mnoho podob, nicméně nejčastěji si ji spojujeme se stylem různých dekád 20. století. A v sedmdesátkách letěly přirozeně štíhlé siluety, tedy i topy či trička z vroubkovaného úpletu.

Jejich comeback jsme zažili i v devadesátkách, kdy tvořily ženskou protiváhu oversize módě hip hoper, skejťák nebe Grunger. Zájem o sexy přiléhavá trička v posledních letech oživil kult stylu Francouzek, které je považují za módní nezbytnost. A jak víme, Francouzky (nebo alespoň jejich marketingové a instagramové předlohy) si nikdy příliš nelámou hlavu komplikovanými outfity a často sázejí na léty prověřenou klasiku, aniž by přemýšlely nad ttím, jestli to už není klišé.

Loading

Kde seženete univerzální top ve vintage stylu? Podívejte se do fotogalerie.