Nejkrásnější puntíkaté šaty vévodkyně Kate: Kde koupíte podobné?

2 min čtení

2 min čtení

Puntíkatý vzor sice nepatří k aktuálním módním hitům, jeho kouzlo však pravidelně připomíná vévodkyně Catherine – naposledy třeba minulý týden během Wimbledonu, kde oblékla dva skvostné modely, nedávno zase oslnila na Royal Ascot. Jestli jako ona nedáte na puntíky dopustit, pojďte se podívat, kde letos koupíte ty nejkrásnější šaty s tímto vzorem.

Během poslední dekády předvedla vévodkyně Kate několik památných puntíkatých šatů. Do módní historie vstoupily třeba ty modré, ve kterých v roce 2013 světu ukázala tehdy novorozeného prince George. Nejvíc chic pak bezesporu byly tmavomodré s bílým límečkem a manžetami od Alessandry Rich, které vévodkyně poprvé oblékla před třemi lety.

TIP NA VIDEO: 5 způsobů, jak nosit v létě šátek

Silueta splývavých košilových šatů ke kotníkům dodávala už tak velmi štíhlé a vysoké vévodkyni punc nadpozemské noblesy. K tomu trendy prvky, které tehdy ovlivnily i módu následujícího podzimu – kontrastní bílý límeček a bílé manžety. Není náhodou, že podobně, byť samozřejmě s dobovými rozdíly, se oblékala v 80. letech i princezna Diana, která si puntíky rovněž oblíbila.

Vévodkyně Catherine v puntíkatých šatech od Alessandry Rich

Dvouletá covidová pauza sice přísun nových královských outfitů poněkud přibrzdila, nicméně nyní si je zase můžeme užívat naplno. A ukazuje se, že spojení vévodkyně Catherine s italskou návrhářkou nebývale funguje. V březnu předvedla opět puntíkaté šaty, tentokrát v černém provedení, při vzpomínkové bohoslužbě za zesnulého prince Philipa. V kombinaci s plochým slaměným kloboukem vypadala jako hvězda nedávné přehlídky Schiaparelli.

A proč zkoušet něco nového, když dobře víte, co funguje? Na červnové dostihové závody vyrazila Kate pro změnu v bílé verzi, ve které se za celá léta přiblížila princezně Dianě asi nejvíc – respektive jejímu outfitu z roku 1988.

Vévodkyně Catherine v puntíkatých šatech od Alessandry Rich

A spanilá puntíkatá jízda pokračovala i během Wimbledonu, kam vévodkyně tento vzor nosí pravidelně – loni přišla v sukni, opět od Alessandry Rich, letos předvedla dvoje šaty. Baví vás puntíky stejně jako Kate? V galerii níže najdete tipy, kde koupit elegantní puntíkaté šaty přesně v jejím stylu.

Vévodkyně Catherine v puntíkatých šatech od Alessandry Rich

Vévodkyně Catherine v puntíkatých šatech od Alessandry Rich