Na sjezdovku i k sukni: Barevné péřové a prošívané bundy ovládly letošní zimu

2 min čtení

2 min čtení

Péřové a prošívané bundy máme tendenci vnímat jako ryze praktické kousky – a přesně podle toho volíme i jejich barvy, z nichž nejčastěji vítězí černá. Co to ale zkraje ledna, který potřebuje trochu prozářit, zkusit jinak a vsadit na veselejší design? Barevné bundy sice vycházejí z eklektického scandi chic stylu, ale skvěle si rozumí i s minimalismem. Jak je nosit a kde pořídíte ty nejlepší?

Není to žádné překvapení – barevné péřovky a prošívané bundy začaly pronikat ze sjezdovek do měst díky skandinávské módní vlně, která umně mísí protichůdné styly jako outdoor, minimalismus a retro romantiku. V současné době se (společně s puffer vestami) stávají stavebním kamenem jednoduchého ležérního šatníku, který už dávno nečerpá jen ze základních barev. Naopak, jeden dva basic kousky ve výrazném odstínu bývají žádoucím zpestřením.

TIP NA VIDEO: Jak správně vrstvit oblečení v zimě?

V současném trendu barevných péřovek se rovněž ozývají oblíbené devadesátky, kdy měl velkou ugly bundu doma snad každý. A právě ve stylu 90. let je můžete nosit i letos – stačí vám k tomu široké džíny a boty s chunky podrážkou. Možností je ale mnohem víc, jak ostatně napovídají módní influencerky, které testují kombinace s barevnými kalhotami nebo aktuálně oblíbenou denimovou sukní.

Vedle monochromních barevných péřovek se letošním hitem stávají i vzorované verze. Zde můžeme inspiraci vysledovat až do 70. let, kdy sjezdovkám vládly pestré bundy a kombinézy, často zdobené sportovními (z dnešního pohledu retro) pruhy. Tento styl vrátily do módy nedávné spolupráce módního domu Gucci se sportovními značkami Adidas a North Face.

Loni na podzim zvedla pomyslnou rukavici také americká udržitelná značka Reformation, jež představila kolekci bund ve spolupráci se specializovanou luxusní značkou Canada Goose. Základem jsou široké pruhy, drobné geometrické vzory ve vintage stylu a nečekaně také květinový motiv. Ten se objevuje i u francouzských značek Maje a Rouje, které se soustředí výhradně na městskou módu. A svůj ikonický kytičkový vzor přenesla na módní puffer také finská značka Marimekko.

Inspirace z Instagramu: Jak nosit barevnou péřovku?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading