Módní recept na šedivou zimu: Pusťte do šatníku neonové barvy

Neonové barvy budou velkým hitem následující módní sezony, klidně je ale můžete začít už teď. Perfektně totiž prozáří tu zimní šeď, která aktuálně panuje. A navíc skvěle ladí i s šedým kabátem. 

Neonový trend odstartovaly streetwearové módní značky jako Off-White nebo Balenciaga– zejména rolákový trikot od druhé jmenované se stal oblíbeným módním kouskem v rámci fashion weeků, který lze překvapivě dobře zkombinovat třeba s oversize sakem (mimochodem, obecně jsou letos výrazné trikoty "must-have", které využijete jak samostatně, tak ke stylovému vrstvení).

I když neonové barvy nepatří k nejstravitelnějšímu trendu, už si našly své fanynky i mezi slavnými modelkami a herečkami.

Samozřejmě že celebrity, které si mohou dovolit vyrazit každý den v úplně novém outfitu, pro zajímavost zkusí i neony od hlavy až k patě. Jak tento trend ale nosit v běžném životě? Jak už bylo řečeno, vlajkonošem tohoto trendu je top od Balenciagy. Kromě neonově zelené byl k mání i v růžové barvě, což odstartovalo vlnu podobných topů, body, roláků či oversize svetrů i u ostatních značek.

Neony se skvěle snoubí se základními odstíny, zejména s šedou barvou– například v podobě vlněného kabátu, pod nějž si vezmete křiklavě zelený svetr nebo ho doplníte sytě růžovou šálou. A zajímavě tyto odstíny oživují tradiční kostkované nebo zvířecí vzory.

Ať se nám to líbí nebo ne, neony jsou jedním ze zásadních trendů následující sezony. Můžeme je ignorovat anebo je brát jako výzvu, protože jejich nošení vyžaduje silnou osobnost, ale současně z nich vyzařuje síla. Teď jsou to svetry, na jaře a v létě přijdou šaty. Jak dokazují záběry z přehlídek, mohou být neonové odstíny docela zajímavým nástrojem "women power".

Kde právě teď koupíte stylové neonové kousky? Podívejte se do fotogalerie.