Móda z ulic Londýna: Další porce nositelných outfitů, které vás budu bavit!

Pomyslná štafeta doputovala z New Yorku do Londýna, kam se přesunuly i všechny stylové influencerky. A i v Londýně potvrdily, že už mají plné zuby nabubřelé sportovní módy a s úlevou se vracejí ke srozumitelné eleganci květovaných šatů, plisovaných sukní, pánských blejzrů a kožených trenčkotů. Inspirujte se!

Návštěvnice Londýna příliš nevybočily z toho, co jsme viděli už v ulicích v New Yorku. I zde hraje prim kůže, která se v podobě trenčkotů, blejzrů, sukní i kalhot stala symbolem návratu k tradiční eleganci, ať už je inspirována sedmdesátkami, osmdesátkami nebo minimalismem let devadesátých.

I tentokrát se nosily v ruce kabelky The Pouch od Bottegy, které nyní zažívají svůj velký "IT-moment", zatímco tenisek (a obzvlášť těch s masivní podrážkou) zde znatelně ubylo. Vystřídaly je pohodlné páskové i kotníkové boty, kozačky na podpatcích ve tvaru přesýpacích hodin a k vidění byly dokonce i gumáky, ale opět jen v té nejelegantnější podobě.

Street style v Londýně

Londýnský street style opět nabídl hodně nositelné inspirace a dodal nám naději, že i na akce jako fashion week se člověk může obléci v zásadě srozumitelně a dle očekávání. A to býval (v porovnání s dalšími módními metropolemi) vždy hodně alternativní. V outfitech se samozřejmě odráží i přehlídka značky či designéra, kolem které se zrovna celý ten humbuk točí, ale poselství v zásadě zůstává stejné: Móda se zklidnila, zharmonizovala a už nám nevnucuje představu, že ošklivé či nesourodé je krásné. Už teď je jisté, že v Miláně a v Paříži, které budou následovat, se máme na co těšit.

Více inspirativních outfitů najdete ve fotogalerii.