Letní elegance a ochrana v jednom: 30 stylových klobouků, kšiltů a čepic

Tvoříte ráno outfit a máte pocit, že mu stále něco chybí? V tom případě nechte promluvit doplňky – zejména klobouk. K letní módě neodmyslitelně patří a navíc jej využijete jak u vody, tak třeba při objevování nových měst. Zároveň je vždy skvělým oživením a ještě vás ochrání před sluníčkem. Které modely by letos neměly uniknout vaší pozornosti?

Pokud milujete ženskost, zároveň chcete působit jako moderní verze femme fatale a nebojíte se vystoupit z davu, zkuste se porozhlédnout po slaměném klobouku s velkou krempou. Modely, často ozvláštněné i barevnou stuhou a zavazováním, najdete jak u osvědčených značek, tak u českých tvůrců – sázkou na jistotu se tak může stát kousek třeba od Tonaku. Kromě přírodní klasiky můžete zvolit také méně tradiční odstíny – k jakémukoliv outfitu se vám bude hodit i varianta v bílé či černé. Obě vypadají skvěle a zaručí, že vás jen tak někdo nepřehlédne.

TIP NA VIDEO: Klobouky se nosily dříve a nosí se i dnes!

Zvláštní pozornost si ale tuto sezónu zaslouží také čepice. Do módy se vrací zejména klasické kšiltovky. Noste je s bílými kalhotami, jednoduchým topem a případně sakem, pokud to počasí dovolí. Neokoukaným modelem budou také ty vyrobené z ažury, které najdete třeba v řetězci Zara. Nádech 80. let poté můžete zažít, když místo klobouku nebo čepice zvolíte kšilt. Kromě slaměných se letos velké oblibě (ostatně jako veškeré další doplňky) těší černé nylonové kousky z dílny Prada. Když k nim přidáte volné květované šaty a výrazné brýle, budete za královnu léta.

Dechberoucí klobouky, čepice i kšilty z aktuálních kolekcí najdete v galerii: