Letí vzor, který vám dodá okamžitou dávku elegance. Líbí se vám?

Z dálky se podobá vichy kostičce a může být součástí klasické káro kostky. Stejně tak ale umí být výrazný sám o sobě. Přivítejte do svého šatníku vzor kohoutí stopy!

Vzor kohoutí stopy pochází už z devatenáctého století (zrodil se ve Skotsku), větší popularitu si ale získal až ve třicátých letech 20. století. Miloval ho Christian Dior v 50. letech i Alexander McQueen v devadesátkách, když se začal pídit po svých skotských kořenech. A dnes je tu zas, k vidění byla na přehlídkách Louis Vuitton a výrazně je zastoupená také v aktuální kolekci Off-White (prodává ji Net-a-Porter.com) nebo u návrhářky Anine Bing.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Head-to-toe Houndstooth 🙌🏻🖤

Příspěvek sdílený ANINE BING (@aninebing),Srp 16, 2018 v 8:18 PDT

V tradičním pojetí je kohoutí stopa černo-bílá, což má své "french-chic" kouzlo, ale současné trendy si s ní i různě barevně pohrávají. A pak samozřejmě záleží i na velikosti vzoru. Drobnější kohoutí stopa (říká se jí roztomile štěněcí nebo psí zub) z dálky připomíná vichy kostičku, působí více univerzálně a ocení ji zejména milovnice klasického stylu. Větší kohoutí stopa je trochu víc retro, ale letos je zkrátka cool, tak se toho vůbec nebojte. A pak je tu třetí možnost, kdy je tento vzor zakomponován do kostky – takovou kohoutí stopu potkáte zejména na kabátech v aktuálních kolekcích.

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali.