Látkové čelenky a gumičky jsou hitem, letos se ale nosí trochu jinak!

Tento rok víc než který jiný přeje ozdobám do vlasů. Nejrůznější perlové sponky nosí i ty nejzarytější minimalistky a stále platí, že více znamená lépe. Ale přesto! Když se na jaře konaly křtiny prince Louise a vévodkyně Kate k nim nasadila širokou krémovou čelenku s květinovou aplikací od Jane Taylor, málokdo by tušil, že jen o pár měsíců později budeme nosit jen o trochu menší čelenku k džínám.

Zásluhu nemá jen Kate, ale především Miuccia Prada, která na své přehlídce pro jaro a léto 2019 představila široké čelenky jako hlavní doplněk. Když se před pár dny konaly fashion weeky, neuplynul den, aby si tuto ozdobu do vlasů nevzala nějaká módní influencerka.

Ale není to jen Prada. Na Instagramu se čím dál větším hitem stávají čelenky americké návrhářky Lele Sadoughi, které zase zdobí uzel uprostřed. Jinak můžete mít variantu saténovou, sametovou, denimovou, s perličkami i s kamínky – záleží jen na vaší preferenci (a také rychlosti, protože čelenky z e-shopů rychle mizí).

Protože tyto čelenky působí samy o sobě hodně okázale, nosí je influencerky nejen tradičně s vlasy uhlazenými za uši, ale i s vytaženými prameny vlasů. Čelenka tak sice neplní praktickou funkci, ale tento nedbalý styl trochu krotí její zdobnost.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

How Lele styles our new 🍒Cherry Red🍒 Velvet Headband — tap to shop the look

Příspěvek sdílený Lele Sadoughi (@lele_sadoughi),Led 10, 2019 v 10:39 PST

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Just hanging at home these days 🧡

Příspěvek sdílený MIE JUEL (@mie_juel),Úno 27, 2019 v 5:33 PST

Pokud jsou na vás čelenky přece jen výrazné a preferujete ležérnější styl, rozhodně si letos pořiďte látkovou gumičku (pokud už jste tak neučinila). Namísto klasického culíku se ale inspirujte stylem Francouzek, které si takto fixují drdůlek – ať už v týlu nebo na temeni. Je to sice trochu koupelnový účes, ale rok 2019 si ho evidentně žádá!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Craquez pour une belle journée 🛒

Příspěvek sdílený AnneLaure Mais Moreau (@adenorah),Úno 14, 2019 v 1:03 PST

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Loulou et Gabin 💜

Příspěvek sdílený Rouje Paris (@rouje),Bře 5, 2019 v 7:22 PST

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Yep, that’s a #scrunchie right there @freepeople

Příspěvek sdílený Lisa Aiken (@lisa.aiken),Kvě 3, 2018 v 9:56 PDT

Kde právě teď koupíte stylovou látkovou čelenku nebo gumičku do vlasů? Podívejte se do fotogalerie.