Květinový vzor na jaro? Není třeba! Tyhle šaty letos zaujmou víc

Možná je na vás květinový vzor moc romantický a usedlý, možná ho naopak zbožňujete, a tak máte doma podobných šatů dost. Ať tak, či onak, aktuální kolekce vám dovolí na něj chvíli zapomenout. Pojďte vybírat!

Navzdory tomu, co si myslí filmové šéfredaktorky fiktivních módních magazínů (ano, myslíme na tebe, Mirando Priestly!), květinový vzor k jaru patří. Letos mu ale zdárně konkurují i jiné – a nejde jen o obligátní pruhy, puntíky nebo kostičky. Ty sice milujeme, ale co si budeme povídat, letos putují z kategorie žhavý trend do síně slávy. Na jejich místo se dere mix barevné devadesátkové psychedelie a sedmdesátkové retro geometrie. Obojí se snoubí s výraznými barvami citrusového ovoce, nechybí ani červená, fialová či růžová. Letošní jaro bude zkrátka vypadat hodně optimisticky.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy ovládnou letošní jaro?

K tomu si přidejte kolekce menších módních značek, které vyšlou do hry autorské potisky od motýlů přes kaktusy až po zlaté ornamenty (vše najdete ve fotogalerii). Spíše než vintage stylu klasicky prodchnutého francouzským šmrncem se tak letos dočkáme eklektického mixu, za který by se nestyděla ani Carrie Bradshaw. To vše na podkladu klasických košilových šatů, přiléhavých úpletů a ještě upnutějších kusů ze strečového šifonu, které překvapivě lichotí i plným tvarům. A nebojte se, i na ty květiny dojde… ale až příště!

Fotogalerie: Jarní šaty z aktuálních kolekcí. Zn. Bez květin!