Krajka a volány se vrací: Proč si letos zamilovat romantické halenky?

Volány, krajky, viktoriánské stojáčky, límečky i vázanky. Trendům v sekci halenek a košil letos naplno vládne romantika a vzpomínky na bezstarostná léta. Jak tyto osobité kousky nosit a kde sehnat ty nejlepší modely? Poradíme vám.

Aktuální módní trendy hlásí do světa jasný vzkaz: rozlučte se s rozevlátými oversize košilemi v základních barvách a nechte do svého šatníku vplout ryzí ženskost podtrhnutou romantickými prvky. Po období, kterému panovala jednoduchost, se o slovo hlásí komplikovanější střihy a propracované detaily, které z halenky dělají ústřední prvek celého outfitu. Čím zdobenější, tím lepší.

TIP NA VIDEO: Tři způsoby, jak nosit bílou košili

Hlavní inspirací bude – jako tomu v minulosti už několikrát bylo – zejména viktoriánská éra s typickými řasenými stojáčky, krajkovými vsadkami, volány i knoflíkovým zdobením jak v oblasti dekoltu, tak na rukávech. Kromě módních odkazů k Anglii 19. století ale trendy budou nadále čerpat i z loňského cottagecoru, který oblečení ozvláštňuje balonovými rukávy a velkými krajkovými límečky. A s příchodem prvních letních měsíců se do popředí dostanou i čistě bílé košile z krajkové madeiry či s ažurovou výšivkou, která je pravidelně jedním z klíčových prvků letní módy.

Simone Rocha jaro/léto 2022.

Valentino jaro/léto 2022.

Paul and Joe jaro/léto 2022.

Louis Vuitton jaro/léto 2022.

Sara Wong jaro/léto 2022.

Paul and Joe jaro/léto 2022.

Jak vlastně tak výrazné halenky nosit? Je to zcela jednoduché. Nejlépe si totiž budou rozumět s rovnými, případně i uvolněnými džíny, k nimž klidně obujte tenisky nebo šněrovací boots. Zvolit samozřejmě můžete i sandálky, nicméně kombinace romantických prvků s trochou rebelství rozhodně nikdy není na škodu. I z toho důvodu jako svrchník k těmto halenkám volte především křivák, případně barevné kožené sako. Pokud ale přece jen chcete v outfitu zachovat snovou linku, k halence oblečte áčkovou mini sukni a lakovky Mary Jane, které looku dodají ten správný šedesátkový a francouzský chic nádech.

Street style z Paříže

Street style z Paříže

Street style z Paříže

Nejkrásnější romantické halenky z aktuálních kolekcí najdete v galerii: