Je tohle nejžádanější outfit roku? K jeho sestavení vám postačí základní kousky

2 min čtení

2 min čtení

Y2K móda se loučí s módními trendy. Místo barevných crop topů a kousků evokujících MTV párty z roku 2002 se o slovo hlásí minimalistická elegance a kreace vycházející z byznys šatníku. Až tedy příště budete stát před skříní a přemýšlet, co si obléct, vsaďte na kousky, které jistě u sebe ve sbírce už dávno máte: aktuálně nejžádanější outfit se totiž skládá pouze ze saka, košile a rovných kalhot.

Je to oficiální: formální byznys móda je zpět a dle právě ukončené edice světových fashion weeků, které představily předpověď pro podzim a zimu 2023, se bude těšit velkému zájmu po celý rok. Přehlídky v čele se značkami Valentino a Alexander McQueen poodhalily, že nejlepší způsob, jak dát světu vědět, že se zajímáte o módní trendy, bude obléct si klasickou košili, přidat formální sako, rovné kalhoty (nebo dlouhou či mini sukni) a vše ideálně završit kravatou.

TIP NA VIDEO: Jaké kousky patří mezi základní pilíře dámského šatníku?

Že je takový outfit příliš strohý? Po smršti pestrobarevné módy odkazující k trendům z přelomu milénia možná ano. Zároveň ale slouží jako nutné vystřízlivění z tendencí, které v posledních dvou letech opět dostaly do popředí důraz na extrémní štíhlost a před významem kvalitních materiálů daly přednost sezonní stylovosti a velkému množství pořízených kousků.

Kouzlo současného trendy outfitu totiž tkví také v tom, že pro jeho vytvoření si s největší pravděpodobností nemusíte pořizovat vůbec žádné nové oblečení. Sako, košile a smart kalhoty patří mezi základy šatníku. A kravatu nejspíš asi najdete u svého partnera v šuplíku.

Valentino podzim/zima 2023 / Zdroj: Profimedia.cz

Valentino podzim/zima 2023 / Zdroj: Profimedia.cz

Valentino podzim/zima 2023 / Zdroj: Profimedia.cz

Alexander McQueen podzim/zima 2023 / Zdroj: Profimedia.cz

Alexander McQueen podzim/zima 2023 / Zdroj: Profimedia.cz

Outfit navíc můžete obměňovat na mnoho způsobů. Jednou sako vyměníte za kožený bomber, podruhé zase místo něj obléknete rovný kabát, košili u krku rozepnete a límeček necháte vykukovat zpod svrchníku. Až se oteplí, tak zase můžete blejzr nahradit oblekovou vestičkou. Na košili se též občas nebojte obléct trendy korzet. Jeden den si uvážete kravatu, druhý den ji zase necháte doma…

Možností, jak si s tímto jednoduchým outfitem můžete hrát, se nabízí opravdu spousta. A stejně tak jej můžete obměňovat pomocí doplňků. Hodit se k němu budou totiž jak tenisky, tak třeba lodičky, balerínky nebo černé kovbojské boty. Základní barvy můžete rozbít barevnou kabelkou nebo výrazným zlatým šperkem. A stejně dobře poslouží také drobné detaily (nebo klidně rovnou celé kousky) v metalické barvě nebo se třpytivými flitry. Přestože se letošní móda tváří velmi elegantně a formálně, trocha třpytu neuškodí ani během dne stráveného na pracovních schůzkách.

Inspirace z Instagramu: Jak můžete obměňovat trendy formální outfit?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading