Inspirace z přehlídek: Outfit, který občas potřebuje nosit každá žena

Newyorský fashion week je v plném proudu a návrháři nejvlivnější módní metropole představují své vize na následující jaro a léto. Už teď můžeme prozradit, že zcela dle očekávání povládnou pastelové odstíny, květinové vzory nebo satén. Protože ale před sebou máme ještě celou sezonu podzim/zima, zaujala nás kolekce amerického návrháře Brandona Maxwella, která je... překvapivě normální. 

Americký návrhář Brandon Maxwell (34) má za sebou turbulentní rok. Porota CFDA mu sice udělila vysoce prestižní ocenění Designér roku 2019 (jen čtyři roky poté, co založil stejnojmennou módní značku), v osobním životě ale prožíval těžké časy, protože jeho maminka Pam onemocněla rakovinou prsu. Svou poslední kolekcí, kterou prezentoval před dvěma dny na newyorském fashion weeku, tak chtěl vzdát hold především lidem, kteří v těchto dobách stáli při něm. Na naléhání svého muže poprvé navrhl i pánskou kolekci a pro svoje kamarádky-modelky zase něco, co by chtěly nosit každý den.

Vznikla na první dojem nositelná kolekce, kterou prostupoval až překvapivě jednoduchý styling. Košile, svetr, sako, klasické džíny a nějaký ten šperk... zkrátka takový, jaký by člověk sestavil i bez pomoci doma u zrcadla. Modelky Bella Hadid, Irina Shayk nebo Stella Maxwell (jde o shodu příjmení) působily na molu nebývale civilně, střihy pak evokovaly krále amerického preppy stylu Ralpha Laurena. Trochu Texas, trochu rok 2000 a trochu styl Jennifer Aniston, který se s léty příliš nezměnil, protože je zkrátka nadčasový, nevyžaduje dlouhé přemýšlení a nikdy s ním neuděláte chybu.

A protože jedna vlaštovka jaro nedělá, na sociálních sítích už s podobným stylingem koketuje i jedna z nejvlivnějších módních influencerek Pernille Teisbaek.

HTML box 54468

Líbí se vám takové outfity? Ve fotogalerii najdete tipy na nákupy.