Street style v Londýně

Street style v Londýně Zdroj: Profimedia.cz

Inspirace z Instagramu: Každý den jiný outfit, záchrana rtěnek i stylové outfity s rouškou

Také vás povinnost nosit roušku poněkud zbrzdila v módním rozletu? Nemáte chuť se strojit či líčit, když jste stejně maskovaná od hlavy až k patě? Máme pro vás inspiraci z Instagramu, která vás možná trochu povzbudí do následujících dnů a měsíců.

Nouzový stav, karanténa, roušky. Slova, která v posledních týdnech přepsala pravidla našeho životního stylu a je otázka, jak se s nimi (nebo bez nich) budeme učit žít dál. Instagramová komunita se k těmto bariérám postavila dle očekávání: s velkou dávkou kreativity a humoru. Od prvních dnů zde začaly vznikat zajímavé či vtipné výzvy s hashtagy.

Určitě vám neunikla #pillowchallenge neboli polštářová výzva, kdy se celebrity, influencerky a další lidé balili do polštářů či dek tak, že tvarem skutečně připomínaly velké večerní róby. Podobnou výzvou byla #ballgownsbinout, kdy se pro změnu lidé strojili do večerních šatů jen proto, aby vyrazili s košem – ta zasáhla i český Instagram. A v českém prostředí vznikla i výzva #zachraňmertěnky, kterou odstartovala herečka Berenika Kohoutová. Rtěnky jsou totiž teď zbytné, protože pod roušku je prostě nosit nemůžeme.

Módní výzva, která vás bude bavit!

Jestli jste spíš praktičtěji založená a chybí vám inspirace na každodenní outfity, pak určitě mrkněte na Instagram Beáty Kaňokové. Krásná divadelní herečka se rozhodla po dobu karantény zveřejňovat každý den jeden outfit (vždy se nejen vyfotí, ale i krátce natočí, aby ukázala třeba variabilitu šatů).

Skvělé je, že Beáta každý týden výzvu mírně upravuje, jeden týden třeba musela mít na sobě aspoň jeden kousek z druhé ruky, jiný týden vždy musela použít jeden kousek z předchozího dne. Její outfity jsou tak nejen krásné a kreativní, ale i praktické a založené na myšlence udržitelnosti (nechybí informace o jednotlivých značkách nebo jak dlouho Beáta daný kousek vlastní). Výzva je celá k dispozici u Beaty ve Stories, takže si ji můžete prohlédnout i zpětně.

Dva měsíce s rouškou

Co se týče módního street stylu, ten zatím roušky příliš na milost nevzal. Není divu, když takřka vše se teď odehrává doma a módní influencerky se do focení s rouškou také příliš nehrnou. Nás s nimi ovšem čeká ještě minimálně jeden měsíc, spíše dva. Díky postupnému rozvolňování opatření se navíc dá čekat, že venku či v práci budeme trávit čím dál více času. Následující outfity jsou tak aspoň malou inspirací a důkazem, že to jde – vypadat skvěle i s rouškou.