Inspirace z Instagramu: Jak nosit nejdůležitější jarní doplněk?

Nosí ho stylové Francouzky i Skandinávky jak na krku, tak na hlavě. Asi už tušíte, že dnešní módní inspirací bude šátek. 

O šátcích jsme psali již na podzim, už tehdy ale bylo jasné, že jejich čas po zimní pauze ještě přijde. A je to tu! V době, kdy můžeme pomalu začít odhazovat vrstvy oblečení a troufat si na lehčí styling, je šátek praktickým a zároveň estetickým doplňkem, protože i jednoduché outfity pozvedne na novou úroveň.

Navíc si s ním můžete různě vyhrát, jednou ho uvázat na krk, podruhé přes hlavu (to je teď velký trend), potřetí jím můžete ovázat drdůlek, a když vás omrzí, přivažte si ho jako ozdobu ke své kabelce (jako to v době své největší street style slávy dělala Kate Moss s šátkem od Alexandera McQueena). V akutním případě poslouží i místo roušky.

Loading

A jaký šátek si pořídit? Určitě pomýšlejte na hedvábí a zvažte lokální tvorbu – podívejte se na nabídku např. značek Silky Gang a Dagmaar nebo designérek Anny Schwitzer či Andrey Vytlačilové. Na Instagramu zase udávají styl šátky Le Scarf nebo Totême, které se vyznačují černobílou geometrickou grafikou.

Pokud jde o tvar, letí spíše čtvercové šátky, které můžete u krku ležérně uvázat „na pionýra“ anebo naopak cípem do výstřihu. Na hlavu budete potřebovat šátek větší a nejspíš také větší odvahu. Nicméně dokonce Grace Kelly, Brigitte Bardot nebo Audrey Hepburn svého času šátek uvázaný „na babku“ také nosily. Pokud nechcete riskovat udivené pohledy, pak můžete zvolit vázání v týlu, které působí mladistvěji.

Jak nosit šátek? Inspirujte se na Instagramu!

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Kde koupíte zajímavý hedvábný šátek? Tipy najdete ve fotogalerii.