Dánská módní ikona Jeanette Madsen

Dánská módní ikona Jeanette Madsen Zdroj: Profimedia.cz

Dva páry bot, které k letním šatům nosí cool holky. Líbí se vám?

Volné letní šaty reprezentují především pohodlí. Tak proč si ho kazit nepohodlnými botami?

Jednou z tendencí, která vládne současné módě, je eklekticismus. Nikoliv však nahodilý, ale dobře promyšlený, který nám umožňuje držet balanc mezi jednotlivými trendy i způsoby utrácení. Jedna z možností je třeba kombinovat vintage kousky s novými. Nebo luxusní doplňky s oblečením z módních řetězců. Mít celý outfit od designérů zkrátka už není cool.

Třetí variantou, kterou do světa rozšířily skandinávské módní influencerky, je kombinace „overdressed" a „underdressed". To znamená, že část outfitu působí, jako byste vyrážela někam do společnosti, a jiná jeho část tuto pompéznost srazí. V praxi to třeba funguje tak, že si přes volánové šaty oblečete mikinu s kapucí a k tomu si vezmete koně (míněny ty kozačky). Nebo že si k líbivým romantickým šatům s balonovými rukávy nevezmete páskové sandálky či espadrilky na klínku, ale boty, které budou jejich protikladem.

Zatímco před pár lety jsme se takto učily nosit k šatům a sukním „ošklivé" tenisky typu New Balance, letos jsou hitem trekové sandály. Jejich jednotícím vzorem jsou boty značek jako Teva nebo Suicoke, nicméně na Instagramu teď nejčastěji uvidíte sandály Chanel. Mnohem dostupnější variantou (a neméně populární) jsou barevné gumové žabky, kde už na značce tolik nesejde.

Inspirujte se!