Čelem vzad! Přicházejí nejvíc sexy svetry této sezony

Kromě klasického otužování je v kurzu i to módní. Alespoň soudě při pohledu na aktuální svetry s výstřihy na zádech či na bedrech. Vaše maminka by z nich nejspíš měla infarkt (ledviny, nastydneš!), pojďme si ale upřímně říct, že to má svůj půvab.

Výstřihy do půli zad, prostřihy odhalující nahou kůži v místě, kde by mohla být podprsenka (ale není!), šněrování v oblasti beder – to jsou atributy, které bychom hledaly spíše na oblečení pro baletky, popřípadě na nějakých rafinovaných šatech. Spojení se silnější pleteninou kouzlí zajímavé napětí mezi ležérním a sexy, mezi odvážným a křehkým, mezi pohodlným a stvořeným pro to, aby to přitahovalo pozornost.

Pravdou je, že odhalená záda jsou minimálně už druhým rokem velmi trendy. Netýká se to jen svetrů, ale i úpletových a jiných topů a v létě se to opět dotkne i šatů. Ale zpět k pleteninám. Když může existovat kašmírová podprsenka, pak je de facto cesta volná pro nejrůznější experimenty. Základy tomuto prolínání střihů v posledních letech položily značky jako Khaite nebo Jacquemus, šťastně se přitom potkávají s estetikou oblíbené kodaňské návrhářky Cecilie Bahnsen a s jejím něžným šněrováním na zádech.

Svetry s výstřihy na zádech ale můžeme vnímat i jako předehru k dalšímu, tentokrát už vysloveně jarnímu trendu. O tom ale zase až příště.

Loading
Loading
Loading

Kde koupíte krásný svetr s výstřihem na zádech? Tipy najdete ve fotogalerii.