Après ski boty: Kde koupíte stylové sněhule do města i na chatu?

Do módy se dostaly v době, kdy byl svět fascinován dobýváním vesmíru. Letos nás na nich ale víc baví to ultimátní pohodlí. A samozřejmě funkčnost, protože sníh ve městě nemusí být jen dávnou vzpomínkou. Tak buďte připravena!

Uggs na steroidech – takhle vtipně definoval americký magazín Forbes sněhule značky Moon Boot, které vznikly v Itálii v roce 1969 v reakci na přistání prvních lidí na Měsíci a které jsou ikonickým produktem v oblasti après ski módy. I přes jejich lehce nafouknutý (nebo nafoukaný?) design, nebo spíš díky němu boty milují lidé po celém světě – už od doby, co se v nich v roce 1973 několikrát nechali zvěčnit Linda a Paul McCartneyovi.

TIP NA VIDEO: Víte, k čemu jsou bambule na zimních čepicích?

Loading
Loading

Moon Boot jsou stálice, podobně jako kanadská značka Sorel, jejíž ikonický model z roku 1964 patří k nejpopulárnějším i dnes. Za letošním trendem prošívaných sněhulí však hledejme spíš módní dům Prada, respektive jeho dceřinnou značku Miu Miu, a současnou fascinaci prošívanými věcmi – tentokrát jen došlo i na boty. Jejich design je z hlediska vnějších funkčních prvků omezen na minimum, ozvláštňuje je jen nezbytná stahovací šňůrka a samozřejmě umně balancují na hraně cool a ugly.

Loading

Velmi rychle se vyprodávají také sněhule italské značky Gia Borghini (té zajistila popularitu spolupráce s módní influencerkou Pernille Teisbaek), které disponují jen předním zipem. A značkou, do které se vyplatí investovat, je určitě také švýcarská udržitelná Inuikii (to jsou boty na úvodní fotografii vlevo, další najdete ve fotogalerii). A pokud naducané sněhule vnímáte spíše jako trend a hory neplánujete, uspokojí vás i stylová nabídka rychlých řetězců.

Loading

Fotogalerie: Kde koupíte funkční i stylové sněhule?