Ani teplo, ani zima: Krátké kabátky a vlněná saka na začátek podzimu

Podzim už nám jasně dává najevo, že se ujímá vlády. Minimálně ráno, kdy to venku pěkně štípe do tváří. Nastává tedy čas pomalu vytáhnout kabáty. Ale ty dlouhé ještě chvíli nechme ve skříni...

Často se klade důraz na výběr zimního vlněného kabátu – měl by mít nadčasový střih a obsahovat vysoký podíl vlny (ideálně aspoň 80 %). Ale i podzimní kabátky si zaslouží při výběru stejnou pozornost, byť se třeba můžete víc odvázat se vzorem nebo odstínem. Nejprve si promyslete střih. Chcete délku pod zadek, anebo snesete i cropped? Jste zvyklá nosit šálu, anebo uvítáte, když vám kabátek pomocí límce ochrání i krk? Preferujete dvouřadé, anebo košilové zapínání? Rovný střih, anebo třeba pásek?

TIP NA VIDEO: Bez jakých kousků se na podzim neobejdou Francouzky?

Možná také ráda nosíte blejzry a nechcete se jich zatím vzdát; nemusíte, ty s příměsí vlny vás ještě nějaký ten týden budou hřát dostatečně a v kombinaci s rolákem nebo s hoodie jsou nesmírně chic.

Kromě dvouřadého, lehce projmutého střihu jsou stále v kurzu i rovné svrchníkové košile. A postupně se prosazují také kabátky ve stylu bundy, které mají jemný pánský šmrnc.

A teď zpět ke vzorům a barvám. Stále platí, že podzimní jistotou jsou kostky a kostičky, ale také kohoutí stopa. U jakýchkoliv vzorů se však ještě více zaměřte na složení. Pokud nakupujete v řetězci, je možné, že kabátek bude jen z polyesteru a vlna nebude zastoupena vůbec. Pak už jen záleží, jestli hledáte univerzální pilíř šatníku, anebo barevně výraznější kousek, který rozežene podzimní depky.

Fotogalerie: Krátké kabátky a vlněná saka pro podzimní dny