5 jednoduchých způsobů, jak ohrnovat džíny. Zvládne to každý!

Zabere vám to pár sekund, ale džíny budou originálnější a praktičtější. Naučte se ohrnovat! 

Mini ohrnutí

Ideální pro: Skinny džíny a rovné nohavice

Oblékněte si džíny na sebe. Jednu nohavici ohrňte směrem ven, ideálně přesně v místě švu, což vytvoří ohrnutí cca 2 centimetry. Pak udělejte i druhou. Pokud vaše džíny spodní šev nemají, zkontrolujte nakonec v zrcadle, že jsou nohavice stejně dlouhé. Můžete ohrnout jednou nebo klidně i třikrát. Ale zanechejte stejnou šířku ohybů.

Loading

Dvojité ledabylé ohrnutí

Ideální pro: Boyfriend džíny

K uvolněným boyfriend džínám vypadá ledabylé ohrnutí naprosto skvěle. Opět si džíny oblékněte, tak se pochopitelně ohrnují nejlépe. Dvakrát ohrňte nohavice směrem ven a trochu je na obou nohavicích pomačkejte, aby ohrnutí nebylo precizní.

Loading

Široké ohrnutí

Ideální pro: Bootcut džíny a široké nohavice

Obě nohavice ohrňte směrem ven klidně o 5–7 centimetrů. V tomto případě, stejně jako u prvního způsobu, zkontrolujte, aby byly obě nohavice stejně dlouhé.

Loading

Extra dlouhé ohrnutí

Ideální pro: Džíny s rovnými nohavicemi

Většina denimových kalhot má zespodu jiný odstín, takže si výrazným ohrnutím vytvoříte dvojbarevné džíny. Tento způsob je trochu extravagantnější, ale ohrnout zpátky je můžete vždycky! Obě nohavice ohněte klidně o 15 až 20 centimetrů, pečlivě rukama uhlaďte a zkontrolujte, zda jsou rovnoměrné.

Loading

Nenávratné zkrácení

Ideální pro: Všechny typy džín

Pokud si ohrnujete všechny džíny, je jasné, že vás tento trend zkrátka baví. Pokud si troufnete, můžete si nějaké džíny rovnou i ustřihnout. Nejdříve je zkraťte jen o trochu, vyzkoušejte a případně zase o trochu zkraťte. Po ustřihnutí z nich povytahujte pár nití, ať mají ten správný cool střih.

Loading

A pokud zrovna sháníte nové džíny, máme pro vás v galerii tipy na různé střihy i barvy z aktuálních kolekcí: