Midi sukně jsou třeskutě šik. Co je vyzkoušet?

Nejsou krátké ani dlouhé, zkrátka něco mezi. Ale právě touto délkou dokáží vykouzlit pár centimetrů navíc nebo vytvořit svěží lady look. Sukně v retro stylu 50. let i elegantní sukně vhodné do práce v midi délce, tedy délce do poloviny lýtek. Ale je taková sukně pro každého?

Můžete si říct, že midi délka je kompromisem mezi maxi a mini. Asi nejvíce sexy je tato délka v kombinaci s pouzdrovým střihem a vysokými podpatky, což mohou nosit i dámy se širokým pasem.

Úzké vypasované sukně do půli lýtek se zvýšeným pasem (hight-waisted skirt) prodlouží malým postavám nohy. Jen se podívejte na Victorii Backham, která bez této délky neudělá ani krok. Drobná Victoria (163 cm) v kombinaci s vysokými podpatky působí jako vysoká gazela.

V podobě áčkového střihu je tato délka poměrně málo slušivá, je zapotřebí mít štíhlá lýtka a nejlépe delší nebo dlouhé nohy. Nabírané a vrstvené sukně v této délce lichotí potom opravdu snad jen modelkám nebo ženám, jež se pyšní naprosto neuvěřitelně štíhlými nohami a úzkými boky.

Sukně v midi délce jsou ale samy o sobě jedním z nejvýznamnějších typů sukní vůbec. Midi sukně jsou perfektní volbou pro ženský look. Midi sukním to sluší s podpatky i balerínkami. V dnešní době je moderní mixovat styly, ale midi sukně jsou natolik specifické, že s teniskami by se nesnesly, přenechte je tedy opravdu jen lady stylu.

Pozor, sklady a plisování a midi délka ženám s větším bříškem a větším zadečkem přidává kila. Při výběru by měly být obezřetné. Jestliže chtějí midi délku, měly by volit raději pouzdrový střih. Naopak ženy s chlapeckou postavou získají díky skladům a plisování konečně ženské tvary a bude jim to moc slušet.

Jak kombinovat? S košilemi, koženými bundami, tričky s potisky, pudrovými halenkami... Je-li spodní část bohatá a široká, horní část volte upnutější, bez zdobení a samozřejmě vše platí i naopak.