Módní ceny GCFA 2018: Jak to slušelo Cindy Crawford nebo Emily Ratajkowski?

Netradičně zbarvený koberec do zelena a přítomnost ultra slavných celebrit, tak to byl druhý ročník předávání cen (Green Carpet Fashion Awards) za udržitelnou módu. Celou akci iniciuje Livia Firth, kterou stejně jako loni přijel podpořit její manžel Colin Firth. Kdo si odnesl cenu a v jakých šatech se objevily slavné krásky?

Livia Firth založila společnost Eco Age, která pomáhá značkám zanechávat menší ekologickou stopu a větší udržitelnost. Přímo Livia cestuje za dodavateli, aby ověřila jejich pracovní podmínky a zlepšila komunikaci mezi nimi a módními značkami, které její firma zastupuje.

Jako další krok tak založila právě Green Carpet Fashion Awards, přestože si je sama vědoma, že existuje mnoho módních cen (dokonce i těch za udržitelnou módu). Móda ovšem patří k nejvíc znečišťujícím průmyslům světa a podle všeho se to bude jen zhoršovat. Ceny Green Carpet Fashion Awards tak oceňují všechny, kdo se snaží v této problematice něco změnit.

Loni (první ročník) byli mezi oceněnými například návrháři Giorgio Armani, Alessandro Michele, kreativní ředitel Gucci, nebo Muiccia Prada, cenu magazínu Vogue dostala topmodelka Gisele Bündchen.

Livia Firth s manželem Colinem Firthem

A kdo si z milánského předávání cen odnesl "módního Oscara" za udržitelnou módu? Jednou z oceněných se stala návrhářka Donatella Versace, která získala sošku za v kategorii CNMI čestné uznání za udržitelnost, cenu Visionary Awards obdržela novinářka Suzy Menkes, a to za mimořádnou podporu módních tvůrců.

Cenu za změnu si odnesla modelka Cameron Russell, v kategorii Wellness Award zvítězila modelka Elle Macpherson.

Elle Macpherson

Jaké šaty oblékly vítězky i ostatní účastnice večera, najdete v galerii: