Test sonických kartáčků: Moderní technologie pro krásnější úsměv

Když se cítíme sebevědomě a přitažlivě, usmíváme se. Když máme krásné a zdravé zuby, cítíme se sebevědomě. Tahle rovnice je jasná. To byl také důvod, proč Kristýna, Katka a Erika, účastnice našeho workshopu #SuperProměna, dostaly možnost testovat ionizační sonické kartáčky IONPA HOME od IONICKISS.

Nejspíš vás nepřekvapí, že kartáčky IONICKISS pocházejí z Japonska. Jejich patentovaná technologie dokáže doslova odpudit (podobně jako magnet) plak, který je příčinou zubních kazů a zánětů dásní, z povrchu zubu. S ionizačně sonickým zubním kartáčkem jsou zuby o 48 % čistější, a to i v těžce přístupných místech. Navíc bez nutnosti použití pasty. Významná zlepšení v oblasti kontroly plaku, zubního kazu a nemoci dásní pak potvrzují i klinické studie.

Jak funguje ionizace

Nebojte se, nebudeme vás trápit lekcí fyziky. Je to naprosto jednoduché. Vše v přírodě v sobě má buď kladný, nebo záporný náboj. A to je i případ zubního plaku a povrchu zubu. Jejich náboje jsou opačné, to znamená, že je mezi nimi iontová vazba, a to je také důvod, proč se vzájemně přitahují a proč se plak drží na zubu. Tuto vazbu ale dokáže ionizační zubní kartáček IONICKISS zrušit díky své chytré stavbě. Uvnitř má zabudovanou baterii, která je připojená k titanové tyčince procházející celým zubním kartáčkem. Na jeho rukojeti je pak tenký kovový pásek IONIPAD. Před samotným čištěním je nutné prsty, které s ním přijdou do kontaktu, navlhčit. Vlhkost tak vytvoří uzavřený okruh, kde vznikají záporné ionty, které jako magnet odstraňují kladně nabitý plak z povrchu zubu.

* Snížení citlivosti zubů v oblasti zubního krčku. * Odpadá nutnost použití zubní pasty (pokud chcete, vzdávat se jí nemusíte). * Subjektivní pocit čistších a hladších zubů po celý den. * Díky sonické technologii je čištění zubů rychlejší a snazší (oceníte zejména u dětí). * Jsou doporučovány pacientům s rovnátky, která zhoršují ústní hygienu a zvyšují kumulaci plaku. * Kónická vlákna pomáhají snižovat riziko zánětu dásní, protože se dostanou i do hůře přístupných mezizubních prostor. * Díky snadno vyměnitelným hlavicím různých typů a tvrdosti šetříte peněženku i přírodu (stomatologové doporučují měnit hlavici každé 2–3 měsíce nebo vždy po nemoci).
Výhody ionizačních sonických kartáčků IONICKISS

Naše účastnice ovšem dostaly na testování zubní kartáčky prémiové řady IONPA HOME kombinující ionizační a sonickou technologii. Ta využívá vysokofrekvenčního kmitání (sonické vibrace), které pomáhá snáze a efektivněji odstranit uvolněný plak. Techniku, jak správně čistit zuby ionizačně sonickým kartáčkem jim na workshopu Buď fit s Dietou ukázala stomatoložka MUDr. Alice Pavlasová. Kartáčky IONPA HOME jsou vodotěsné a skvěle padnou do ruky díky měkkému matnému povrchu. Zabudovaný inteligentní časovač v rámci dvouminutového čištění připomene svému uživateli optimální čas rovnoměrného čištění všech zubů.

Techniku, jak správně čistit zuby ionizačně sonickým kartáčkem na workshopu Buď fit s Dietou ukázala MUDr. Alice Pavlasová, stomatolog

Plně nabitá baterie vydrží až 25 dní (při dvouminutovém používání dvakrát denně) a upozorní, kdy je čas ji dobít. Díky jemným kónickým vláknům, která navíc obsahují antibakteriální úpravu s nanočásticemi stříbra a zinku (zabraňuje množení bakterií a zaručuje vyšší hygienu kartáčku), se kartáček dostane i na obtížně přístupná místa.

Jak dopadl test kartáčků? To se dozvíte v dalších kapitolách. >>>